Main Zdrowie i uroda

Z cellulitem można wygrać

Tekst: Aldona Ciwis-Lepiarczyk |

Cellulit – bolączka wielu kobiet. Powstaje, kiedy komórki tłuszczowe w podskórnej tkance łącznej powiększają się i zaczynają wysuwać w kierunku zewnętrznej powierzchni skóry, tworząc na niej nierówności. Dodatkowo napięte i nieelastyczne przegrody włókniste nie dają sobie rady z rozrastającymi się komórkami tłuszczowymi, co sprawia, że na skórze widoczne są nierówności przypominające skórkę pomarańczową. Przyczyn cellulitu może być wiele, należą do nich: siedzący tryb życia, nadwaga, brak ruchu, przyjmowanie hormonów (w tym antykoncepcja).
Duży wpływ na cellulit ma zakwaszenie organizmu. Wieprzowina i przetwory mięsne, słodycze, cukier, produkty z białej mąki, substancje słodzące, słodkie napoje gazowane, kawa, czarna herbata, czerwone wino to źródła wprowadzanych do naszych organizmów kwasów: moczowego, siarkowego, azotowego, octowego, mrówkowego, fosforowego, taniny. Nadwyrężenie fizyczne powoduje zakwasy ze względu na nadmiar kwasu mlekowego, a brak ruchu przyczynia się do powstawania kwasu węglowego.
Na cellulit i gromadzącą się w organizmie wodę doskonale wpływa potas, dlatego warto pić sok z pomidorów, jeść banany i owoce cytrusowe. Warto zacząć dzień od szklanki wody z sokiem wyciśniętym z cytryny. W ciągu dnia należy pić dużo wody mineralnej. Poza tym należy jeść 5 posiłków dziennie. Spożywajmy małe porcje, ale z większą częstotliwością.
W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa. Dwa razy dziennie powinno się jeść owoce. Warto również ograniczyć ilość soli, ponieważ zatrzymuje ona wodę w organizmie.
Dieta antycellulitowa powinna zawierać witaminę C obecną w owocach i warzywach, takich jak pomarańcze, kiwi czy papryka. Stymuluje ona produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. W diecie powinny również gościć kasze i owoce morza, czyli źródło krzemu – pierwiastka, który zapobiega powstawaniu cellulitu i sprawia, że skóra jest elastyczna. Ryby i owoce morza w diecie są najlepszym znanym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które również pozytywnie wpływają na wygląd skóry poprzez regulację funkcjonowania układu krążenia.  Ta dieta jest sposobem na życie i nie stosuje się jej przez krótki okres.
Jeśli zbyt często będziemy ulegać pokusie sięgnięcia po niezdrowe przekąski, to wygładzone i ujędrnione ciało błyskawicznie znów się pomarszczy.
Podstawą diety poprawiającej metabolizm nie jest jedynie jedzenie. W ciągu tygodnia przynajmniej jednego dnia zróbmy energetyczny trening typu kardio, na przykład bieganie, ćwiczenie na orbitreku lub prowadzone przy muzyce zajęcia na bazie aerobiku. Co najmniej raz w tygodniu skorzystajmy z siłowni lub trenujmy z obciążeniem.
Ciało i skóra potrzebują, by się o nie zatroszczyć. Cellulit znika, gdy usprawniamy przepływ krwi w miejscach, gdzie gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Metoda opracowana przez szwajcarską firmę Storz Medical – twórcę fal uderzeniowych, wykorzystuje rezonans fal do tymczasowego zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych poprzez oddziaływanie na zwłókniałą tkankę łączną w miejscach, gdzie występuje cellulit. Dzięki wprowadzaniu jej w delikatną wibrację tkanka rozciąga się, zwiększając swą elastyczność. Dodatkowo poprawia się unaczynienie. Rozbity tłuszcz wydrenowany przez zabieg Maximus TriLipo ulega dalszemu metabolizmowi. Energia TriLipo RF podgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie płynnego tłuszczu z komórek. Efekt termiczny przyśpiesza naturalny metabolizm tłuszczu. Eliminacja tłuszczu jest zwiększona dzięki TriLipo DMA, które powoduje „skurcze mięśni” i drenaż limfatyczny.
Połączenie fali akustycznej z TriLipo aktywuje metabolizm komórek tłuszczowych poprzez poprawę mikrokrążenia oraz tworzenie się nowych naczyń włosowatych. Rezultatem jest lepsze usuwanie poprzez układ limfatyczny produktów przemiany materii, które są gromadzone w przestrzeniach międzykomórkowych. Terapia stymuluje tworzenie się włókien kolagenowych. Dzięki tym procesom poprawiona zostaje elastyczność skóry, a cellulit znika. Polecam paniom taką kombinację zabiegów
w połączeniu z dietą i ruchem.

ALDONA CIWIS-LEPIARCZYK
mgr farmacji, kosmetolog z 20-letnim doświadczeniem
Prowadzi firmę EstetikLaser
ul. Cechowa 27, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 730 077 006
e-mail: biuro@estetiklaser.com, www.estetiklaser.com