Bez kategorii Main

Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

Firma WISS – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej, wyprodukowała i przekazała dla koreańskiej straży pożarnej nowoczesny wóz strażacki, dostosowany do wykonywania najtrudniejszych misji ratowniczo-pożarniczych.

Samochód ratowniczo-gaśniczy z Bielska-Białej posłuży do zabezpieczania m.in. zakładów chemicznych w Seulu, ale ze względu na bliskość portu lotniczego Seoul Incheon Airport (ICN) oraz specjalistyczne wyposażenie tej jednostki może również zostać użyty do akcji na terenie lotniska.

Pojazd ten zabudowany jest na podwoziu Mercedesa Arocs 3358 z napędem 6×4
i wyposażony w zintegrowane z zabudową zbiorniki na wodę oraz pianę. Zbiornik wody może pomieścić 9000 l, natomiast zbiornik piany 1200 l. Ponadto na wyposażeniu znajdują się dwa działka do podawania środków gaśniczych. Działko dachowe o wydajności 6000/3000l/min, natomiast działko zderzakowe o wydajności na poziomie 1200 l/min.

Na wyposażeniu znalazła się również Autopompa Ruberg E100 10000l/min, system podawania środka gaśniczego w czasie jazdy Pump and Roll, system dozowania piany Run the Pump Ruberg Dual RFS, system skompresowanej piany Ruberg CAFS 50, system proszkowy Gloria 250kg oraz system zraszaczy pod podwoziem.

Samochód został w najdrobniejszych szczegółach dostosowany do indywidualnych wymagań koreańskiej straży pożarnej i przygotowany zgodnie ze specyfikacją otrzymaną od Klienta.

Firma WISS dostarcza swoje pojazdy do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, m.in. do Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację.

——————————–

WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych

Firma „Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych” powstała w 1988 roku. Od samego początku istnienia zajmuje się produkcją samochodów specjalnych, dzięki czemu stała się liderem na rynku polskim, a także wiodącym kontrahentem na rynkach zagranicznych.

Firma już od ponad 20 lat rozwija się w dynamicznym tempie, dzięki czemu aktualnie stanowi jedynie jednego z członków GRUPY WISS, w skład której wchodzi także szwedzka firma Ruberg AB, produkująca pompy pożarnicze z brązu, F.M. “BUMAR – KOSZALIN”, będąca największym w Polsce producentem podnośników pożarniczych, a także THOMA WISS – niemiecki producent samochodów specjalnych.

Obecnie WISS jest nowoczesną firmą z bogatymi tradycjami, która zatrudnia ponad 1000 wykwalifikowanych pracowników, a jej głównym celem jest zadowolenie klientów, dbających o bezpieczeństwo ludzi.