Polecamy

Wieża pieśni Leonarda Cohena w wykonaniu Pawła Orkisza

Pod koniec stycznia w bielskiej Kubiszówce wystąpi Paweł Orkisz z zespołem. Krakowski muzyk od ponad 35 lat śpiewa piosenki autorskie oraz polskie tłumaczenia utworów największych pieśniarzy naszych czasów. Uznawany jest za jednego z najlepszych wykonawców pieśni Leonarda Cohena, dlatego też koncert w Kubiszówce będzie poświęcony twórczości niedawno zmarłego kanadyjskiego barda. Sam Orkisz mówi o sobie, że nie stara się naśladować sposobu śpiewania ani Cohena ani też jego słynnego interpretatora Macieja Zembatego. „Śpiewam pieśni Cohena na swój własny sposób, inaczej niż Zembaty. U Zembatego jest magia, głos – głęboki bas, jakby z czeluści, z samej głębi człowieczeństwa i surowy, wręcz ponury świat, w którym słowa pieśni są jak światło. Zembaty jest jak wczesny Cohen, z okresu, kiedy ten śpiewał głównie z gitarą. Ja śpiewam radośniej, jaśniej, cieplej, co lepiej koresponduje ze współczesnym Cohenem, gdy ten występuje z bogatszym instrumentarium, sekcją rytmiczną i chórkami.”

Zapraszamy na „Wieżę pieśni Leonarda Cohena”!

Bilety w cenie 35 zł w przedsprzedaży (55 zł w dniu koncertu) do nabycia w Kubiszówce. Rezerwacja pod nr telefonu: 33 812 58 86 lub mailowo: kubiszowka@vp.pl.

Bilety można nabyć przesyłając pieniądze na konto Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej: 42 1240 4142 1111 0000 4826 4349 z dopiskiem: Kubiszówka_Paweł Orkisz_ imię i nazwisko wpłacającego_ ilość biletów.