Main Okoliczności

1 kwietnia w Czechowicach będzie Bosko!

W Czechowicach-Dziedzicach powstało nowoczesne Przedszkole Terapeutyczno-Integracyjne wraz z Centrum Terapeutycznym. 1 kwietnia odbędzie się tam Dzień Otwarty połączony z możliwością konsultacji ze specjalistami: psychoterapeutą, terapeutą, logopedą, pedagogiem.

Centrum Terapeutyczne „Bosko” to nowoczesny ośrodek, w którym oferowana jest systemowa pomoc dla dzieci z zakresu diagnozy, terapii i edukacji. Został stworzony wspólnie z zespołem specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów z wieloletnim doświadczeniem zdobytym zarówno w wyspecjalizowanych placówkach oświatowych jak i klinicznych.

Ośrodek znajduje się w pomieszczeniach przyjaznych dla osób niepełnosprawnych i posiada nowoczesne zaplecze. Jego inicjatorzy kierują się zasadą indywidualnego, a zarazem całościowego spostrzegania problemów zgłaszających się osób. Dzięki wspólnej pracy wielu specjalistów diagnozy i terapie są adekwatnie dopasowane. Najważniejszym celem jest wspieranie i praca z dziećmi i młodzieżą.

– W trakcie pracy z dzieckiem bazujemy na jego mocnych stronach, wykorzystujemy  metody wzmocnienia pozytywnego, pomagamy odbudować wiarę w siebie i rozwinąć potencjał oraz uczymy nowych umiejętności. Stwarzamy warunki i możliwości do wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego, społecznego i emocjonalnego. Rodziców także otaczamy wsparciem, pomagamy im w rozwiązywaniu problemów oraz w pełnieniu roli rodzica. – mówi Dorota Kożuch, dyrektor Ośrodka.

1 kwietnia w godzinach 10.00 – 15.00 Przedszkole i Ośrodek zapraszają na dni otwarte. Będzie możliwość zwiedzenia całej placówki, zapoznania się z jej możliwościami, poznania kadry. Podczas dnia otwartego będzie możliwość indywidualnej rozmowy z lekarzem o zdrowym odżywianiu, z logopedą o właściwym rozwoju mowy, poznać ciekawe metody pracy z dzieckiem, rozwinięcia jego zainteresowań. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych i kreatywnych warsztatach.

Tylko w Dniu Otwartym – dla pierwszych 20 osób na hasło „Facebook” darmowa pierwsza wizyta w Centrum Bosko.

Więcej informacji o Przedszkolu i Ośrodku: www.centrum-bosko.pl

Centrum Terapeutyczne “Bosko”, ul. Kasprowicza 48, Czechowice-Dziedzice