Sport

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend

Już w najbliższy weekend na górze Stożek w Wiśle odbędzie się pierwsza w tym roku runda Pucharu Polski i zawody o Puchar Burmistrza Wisły w Downhillu. Warunki pogodowe są wymagające, ale trasa zawodów jest na bieżąco monitorowana i odśnieżana.Sławek Łukasik odbył już swoje treningi na Stożku, a zarejestrowane video możecie zobaczyć poniżej.

Helmet Cam:https://youtu.be/6q1jF1wMkiE

O tym, że zawody w zjazdach rowerowych są wymagającą kondycji, sprawności fizycznej i umiejętności technicznych, dyscypliną nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trasa tegorocznych zawodów została zmodyfikowana w porównaniu do tras z lat ubiegłych, jednak wcale nie oznacza to, że będzie łatwiejsza. Przedsmakiem nadchodzącej rywalizacji niech będzie video nagrane z perspektywy kasku Sławka Łukasika,który jest już po treningach na Stożku.

Natomiast przebieg trasy pokazuje załączona poniżej mapa.

Podczas zawodów jak zawsze nie zabraknie konkurencji dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą ciekawe przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Podobnie, jak w latach poprzednich, miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami złapanymi na Stożku w DiverseDownhill Foto Contest. Na zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zjeździe z góry Stożek, przypominamy, że zapisy online trwają do 19 kwietnia do godziny 24.00. Link do zgłoszenia: http://downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html W sobotę możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w biurze zawodów.

Ramowy Program Zawodów
22.04.2017 r. (sobota)
godz. 08:00- odprawa służb zabezpieczających
godz. 08:30 – 13:00 – przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godz. 08:30 – 9:30 – obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją)
godz. 9:30 – 15:00 – obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dla wszystkich kategorii
godz. 15:00 – 17:00 – trening non stop dla zawodników z licencją
23.04.2017 r. (niedziela)
godz. 8:00 – odprawa służb zabezpieczających i wywieszenie list startowych w biurze zawodów
godz. 8:30 – 10:00 – trening dla wszystkich kategorii
godz. 10:00 – 11:00 – trening tylko dla zawodników z licencją kolarską
godz. 11:30 – 13:30 – eliminacje
godz. 14:00 – 16:00 – finały
15 minut po zakończeniu finału – dekoracja zwycięzców

Diverse Downhill Contest to świetna okazja, aby całymi rodzinami spędzić weekend na świeżym powietrzu i wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Jeśli chcecie zobaczyć zjazdy rowerowe na śniegu, bądźcie z nami na górze Stożek 22 i 23 kwietnia, aby dopingować zawodników i zawodniczki podczas pierwszej w sezonie rywalizacji pucharowej!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu

Oficjalny profil na Facebook`uwww.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/