Main Polecamy

FUNfest – Festiwal Komedii Południa

Po oficjalnym zakończeniu sezonu teatralnego nie zwalniają tempa – wręcz przeciwnie! Teatr Polski zaprasza w czerwcu na pierwszy w Bielsku-Białej Festiwal Komedii Południa FUNfest. To niepowtarzalna okazja, by w ciągu kilku dni w jednym miejscu zobaczyć różnorodne spektakle komediowe, pod wspólnym hasła „komedia” kryje się bowiem wiele odcieni wrażliwości.

Ze względu na międzynarodowy charakter FUNfestu zaproszono do udziału tytuły pochodzące nie tylko z południa Polski, a także z południa Europy. W ciągu sześciu dni, od 20 do 25 czerwca, zaprezentujemy komedie i farsy z Katowic, Zabrza, Częstochowy, Rzeszowa oraz Kragujevaca (Serbia), a na zakończenie zagramy spektakl „Boeing, Boeing” – tytuł uznany przez bielską publiczność za najlepszą produkcję 2016 roku.

FUNfest wywodzi się z Bielska-Białej i tu się odbywa, do wspólnej zabawy zaangażowano więc postaci z bielskiej Кamienicy pod Żabami. Niech beztroska atmosfera, która towarzyszy żabie grającej na mandolinie i żabie z kieliszkiem wina, będzie także Państwa udziałem, zamieniając Teatr Polski w epicentrum nieokiełznanych wybuchów radości, salw śmiechu i łez szczęścia. Państwa obecność na FUNfeście jest dla nas szczególnie istotna, ponieważ chcielibyśmy uhonorować najlepszy spektakl Złotym Rechotem – Nagrodą Publiczności. Głosowanie na wybrany tytuł będzie możliwe po każdym pokazie – wystarczy, że wrzucą Państwo swój  bilet do urny do głosowania.

Organizatorzy mają nadzieję, że w czasie FUNfestu uda się w lekkiej i barwnej formie dostarczyć wiele radości i wzruszeń – i że wrócicie równie chętnie do Teatru Polskiego w nowym sezonie od września.

.

PROGRAM FESTIWALU:

.

20 czerwca godz. 20:00

„Wiwisexia”

reż. Mirosław Neinert

Teatr Korez (Katowice)

.

21 czerwca godz. 20:00

„O co biega?”

reż. Marcin Sławiński

Teatr Nowy (Zabrze)

.

22 czerwca godz. 20:00

„Dusigrosz”

reż. Dragana Varagić

Teatr Knjaževsko-Srpski (Kragujevac, Serbia)

.

23 czerwca godz. 20:00

„Historie łóżkowe”

reż. Mirosław Połatyński

Teatr im. Adama Mickiewicza (Częstochowa)

.

24 czerwca godz. 20:00

„Chory z urojenia”

reż. Waldemar Śmigasiewicz

Teatr im. Wandy Siemaszkowej (Rzeszów)

.

25 czerwca godz. 20:00

„Boeing, Boeing”

reż. Witold Mazurkiewicz

Teatr Polski (Bielsko-Biała)

.

Więcej info: http://teatr.bielsko.pl/funfest