Main Polecamy

Ruszył nabór do konkursu kulinarnego i Jury XII Festiwalu „Śląskie Smaki”

XII Festiwal Śląskie Smaki zbliża się wielkimi krokami! W tym roku odbędzie się 11 czerwca w urokliwym Koszęcinie. To miejsce ważne dla współorganizatora Festiwalu, którym tym razem został Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Dwunasta edycja Festiwalu Śląskie Smaki pokazuje nie tylko ogromne zainteresowanie kuchnią województwa śląskiego, ale przede wszystkim podkreśla jej różnorodność. Mimo wielu wykonanych potraw tradycyjnych czy inspirowanych kuchnią tradycyjną wciąż jesteśmy ciekawi, czym tym razem zaskoczą nas kucharze w Bitwie Smaków czy uczestnicy konkursu kulinarnego.

Bo emocje są równie duże przed, jak i w trakcie Festiwalu. Zwłaszcza, że Śląska Organizacja Turystyczna właśnie ogłosiła nabór do konkursu kulinarnego. Jak co roku o tytuł Eksperta Śląskich Smaków oraz złoty, srebrny czy brązowy durszlak ubiegać się mogą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści oraz uczniowie szkół gastronomicznych.  Łącznie do konkursu mogą stanąć maksymalnie 24 drużyny (po 8 z każdej kategorii). Ekipy amatorów mogą się składać z 1 do 4 osób, a ekipy profesjonalistów i szkół gastronomicznych – z 1 do 2 osób.

Każdy ma możliwość spróbowania swoich sił, a przede wszystkim – może poczuć się jak prawdziwy kuchmistrz!

Wraz z naborem do konkursu, ruszył nabór do jego jury Festiwalu Śląskie Smaki. Organizatorzy imprezy poszukują kucharzy, etnografów i nauczycieli zawodu w dziedzinie gastronomii, którzy oceniać będą niezwykłe potrawy uczestników. Co ważne – w jury jest tylko jedno miejsce dla osoby mogącej wykazać się szczególną znajomością kuchni regionalnej. Co to znaczy? Ktoś, kto brał już udział w konkursach kulinarnych (jako uczestnik lub jako juror) lub należy do Koła Gospodyń Wiejskich, czy innej organizacji zajmującej się m.in. kuchnią regionalną albo posiada np. dorobek wydawniczy w tym zakresie, również może być członkiem Jury konkursu kulinarnego XII Festiwalu “Śląskie Smaki”. Każdy więc może stać się częścią Festiwalu Śląskie Smaki.

Regulaminy naborów dla drużyn chcących pokazać swoje możliwości kulinarne oraz osób chcących zasiadać w Jury XII Festiwalu dostępne na stronie www.slaskiesmaki.pl.

Zapraszamy do udziału!