Ekologia Main Polecamy

Piknik ,,Po stronie natury” już 27-28 maja na katowickim rynku!

W najbliższy weekend (27-28 maja), w godzinach 10:00 – 18:00, mieszkańcy Katowic będą mogli wziąć udział w pikniku Po stronie natury pełnym atrakcji ekologicznych związanych z drzewami, ochroną zasobów wodnych i recyklingiem. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć instalację „Drugie życie butelki”, nauczyć się szyć nićmi PET, a w zamian za 10 plastikowych butelek otrzymają sadzonkę drzewa.

Im więcej drzew, tym więcej czystej wody w naturze !

Drzewa – to właśnie one są najważniejszym elementem zarówno pikniku, jak i całego programu „Po stronie natury”. W ramach programu, Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Fundacją Ekologiczną Arka oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym sadzi drzewa i edukuje na temat ich roli dla ochrony zasobów wodnych. W tym roku zostanie posadzony kolejny, już 6. milion drzew.

Organizujemy pikniki„Po stronie natury” po to, aby każdy,poza udziałem w licznych atrakcjach ekologicznych, mógł odebrać sadzonkę drzewa i w ten sposób przyłączyć się do programu. Im więcej ludzi zaangażuje się w nasze działania, tym większy mają one sens – mówi Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Osoby, które nie przyniosą plastikowych butelek również mogą otrzymać sadzonkę drzewa, zdobywając 6 pieczątek w ramach przygotowanych atrakcji ekologicznych.

Drugie życie butelki

Na uczestników strefy „Po stronie natury” czekają także liczne atrakcje, związane
z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy
z uczestników pikniku będzie mógł niemalże samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywaPET wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, a pasjonaci robótek ręcznych (i nie tylko) podczas warsztatów dowiedzą się jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

Atrakcje dla całych rodzin

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio od leśników z Lasów Państwowych, jak prawidłowo posadzić drzewo, sprawdzić swoją wiedzę  w jednym z eko quizów i zdobyć atrakcyjne nagrody. Na pikniku obecna będzie Fundacja Ekologiczna Arka ze  słynną akcją „Listy dla Ziemi”, w ramach której dzieci i młodzież apelują do dorosłych
o podjęcie działań na rzecz natury.Dla osób z zacięciem artystycznym również przygotowano atrakcje – mural z autorską grafiką 3D związaną z naturą, na tle której każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie oraz warsztaty PTTK ze znakowania szlaków turystycznych. O tym jak bogata i fascynująca może być przyroda uczestnicy przekonają się dzięki instalacji „Tajemnice Natury”. Na pikniku „Po stronie natury” będzie można również zasięgnąć konsultacji dietetycznych oraz odpocząć w strefie relaksu.