Ekologia Main

ROWER POMAGA – „BiBi kręci wokół Polski dla kreatywnych dzieciaków”

Fundacja ekologiczna ARKA, BiBi oraz „Ulica Kreatywna”zapraszają w sobotę , 27 maja 2017 o godzinie 10.00 do klubu stowarzyszenia na ul. Komorowickiej 122 w Bielsku-Białej na rozpoczęcie rajdu, gdzie „kreatywne” dzieciaki razem z BiBi wyruszą w trasę i przejadą razem na bulwary w straconce, gdzie zjedzą wspólne śniadanie i pożegnają BiBi  (Bogusia Mańdok) , która ruszy w dalszą trasę.

BiBi  (Bogusia Mańdok) postanowiła przejechać Polskę dookoła, by wykręcić kilometry na rowery dla dzieciaków ze Stowarzyszenia “Ulica Kreatywna”.  Dzieciaki są tak kreatywne, że w akcję włączyły się od samego początku i nabijają kilometry na rowery dla siebie.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl,  (wybierając cel szczegółowy -„BiBi kręci wokół Polski dla kreatywnych dzieciaków„) a dzieci z Towarzystwa Psychoprofilaktycznego “Ulica kreatywna” z Bielska-Białej otrzymają wymarzone rowery.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl. Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Za każde 30 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom (Lasy Państwowe, Grupa Kęty S.A, Murapol S.A, ) przekazujemy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 1 milion 200 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 60 wymarzonych rowerów.W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników !

Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Lasy Państwowe, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A, Aqua S.A.