Main Zdrowie i uroda

Dzień otwarty basenów solankowych i wspólne bieganie w szczytnym celu

Tegoroczne Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego jest dla Uzdrowiska Ustroń wyjątkowe! Pół wieku temu rozpoczęła się budowa kompleksu sanatoriów, a miastu Ustroń nadano status uzdrowiska. Wtedy też rozpoczęła się historia Uzdrowiska Ustroń, które dzisiaj jest najbardziej charakterystyczną częścią dzielnicy Zawodzie i integralną częścią Ustronia.

Wszystkich turystów i mieszkańców zapraszamy z tej okazji do Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia na Dzień Otwarty! 18 czerwca 2017 r. otwierają się nowoczesne i zmodernizowane baseny solankowe dla wszystkich chętnych. Z bezpłatnych kąpieli będzie można korzystać od godz. 10.00 do 20.00 – wejście na basen zawsze o pełnej godzinie.

Jedną z atrakcji Dnia Otwartego będzie wspólne bieganie. Zapraszamy do udziału w akcji Biegamy-Pomagamy.Chcemy – właśnie poprzez bieganie – wspomóc ustrońskie Stowarzyszenie Można Inaczej. Podstawową działalnością Stowarzyszenia jest prowadzenie Ośrodka Pracy z Dziećmi i Młodzieżą “Można inaczej” oraz oddziałów ośrodka we wszystkich dzielnicach miasta. Ośrodek świadczy swoim podopiecznym usługi w zakresie pracy socjoterapeutycznej, pomocy w nauce szkolnej, organizacji zajęć profilaktyczno-rozwojowych oraz terapii zajęciowej. Teraz podopieczni Stowarzyszenia będą mogli skorzystać z zajęć na naszym basenie. Każdy kilometr przebiegnięty na naszej bieżni to jedna wejściówka na basen.  Liczy się każdy kilometr – a im więcej kilometrów, tym więcej wejściówek. Do dyspozycji biegaczy oddajemy 4 bieżnie i 6 godzin czasu (godz. 10.00-16.00).Serdecznie zapraszamy do podjęcia wyzwania! Liczymy, że zaproszenie do udziału w akcji przyjmie wielu znamienitych gości – mówią organizatorzy.

Będzie to także okazja do poznania naszej kolejnej oferty – nowoczesnej sali fitness – która powstała tuż obok basenu, na powierzchni ponad 200 m2. Strefę fitness tworzą: strefa wolnych ciężarów, strefa cardio, strefa treningu funkcjonalnego oraz brama do treningu obwodowego. Z tego miejsca skorzystają pacjenci i kuracjusze Uzdrowiska Ustroń (między innymi po zabiegach krioterapii ogólnoustrojowej) oraz goście korzystający z pobytów Medical & SPA – Pakiety Prestige. Od połowy czerwca strefa będzie również otwarta dla gości z zewnątrz. To jedna z najnowocześniejszych siłowni w regionie.

Dzień Otwarty będzie także okazją do poznania oferty zajęć sportowych i wybrania tych, które państwu najbardziej odpowiadają. Organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach. Przyjdź i ćwicz razem, pod okiem doświadczonych instruktorów.

godz. 10.00, 11.00 – Zumba

godz. 12.00 – Tabata

godz. 13.00 – Fit ball

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!