Main Polecamy

Maluchowa podróż w czasie

Oficjalne odsłonięcie Malucha, którego z inicjatywy Moniki Jaskólskiej, Bielsko-Biała przygotowała dla Toma Hanksa nastąpi już za niespełna tydzień. Wszyscy, którzy 9 lipca pomiędzy 10:00 a 17:00 pojawią się przed Centrum Handlowym Gemini Park doświadczą… podróży w czasie. Koncerty, konkursy i dodatkowe atrakcje będą utrzymane w klimacie lat 80’, kiedy to fiaty 126p wiodły prym na polskich drogach. A wszystko po to, by pomóc bielskiemu szpitalowi pediatrycznemu.

Ufundowany przez Rafała Sonika Fiat, który do Bielska-Białej przyjechał aż z Suwałk, znajduje się obecnie w rękach fachowców z CarlexDesgin. Wcześniej BB Oldtimer Garage przygotował samochód do jazdy, przeprowadzając gruntowny remont oraz montując pod tylną klapą silnik, ofiarowany przez firmę FIAT Polska. Wszystkie detale wraz z kolorem nadwozia są utrzymywane w tajemnicy. Wszystko po to, by odsłonięcie zaplanowane na 9 lipca było rzeczywiście wyczekiwanym momentem i wielką niespodzianką.

Ten wyjątkowy fiat 126p ujrzy światło dzienne w dzień urodzin swojego nowego właściciela. Dlatego Bielsko-Biała, wraz z pomysłodawczynią akcji Moniką Jaskólską oraz Rafałem Sonikiem postanowili nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę. Od 10:00 przed Centrum Handlowym Gemini Park trwać będzie rodziny piknik charytatywny oraz targi „Made in Bielsko”, z których cały dochód będzie przeznaczony na pomoc oddziałowi psychiatrii Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Na uczestników czekają koncerty zespołów grające covery z lat 80’, a także konkursy wiedzy o Maluchu, czy zawody polegające na naśladowaniu dźwięków uruchamianego samochodu. Najmłodsi będą mogli wykazać się artystyczne i kulinarnie zdobiąc ciasteczka w kształcie fiacika. W planie są również przeróżnekonkurencje i zabawy „maluchowe”, nawiązujące do czasów, kiedy był to rodzinny samochód, przemierzający Polskę wzdłuż i wszerz. Każdy Fiat 126p, który tego dnia przyjedzie pod Gemini Park w Bielsku-Białej może liczyć na specjalne, honorowe miejsce parkingowe!

Każdy będzie mógł również dołączyć do zbiórki na szpital pediatryczny. Poza specjalnie przygotowaną skarbonką, na miejscu stanie „foto budka”, w której po przekazaniu drobnego datku będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na tej samej zasadzie będzie można zrobić sobie zdjęcie z Maluchem lub podpisać się na pokrowcu, który okryje go na czas podróży przez ocean do słonecznego Los Angeles.

Podczas targów „Made in Bielsko” będzie można z kolei zobaczyć i poczuć, jak prężnie rozwijającym się miastem jest Bielsko Biała. Swoje dzieła prezentować i sprzedawać będą między innymi artyści: Metalovestory, Szpulka Handmade, Magdalena Kapela, Bielscy Plastycy, Designemaker, czy WTZPort z ręcznie szytymi lalkami. Nie zabraknie produktów spożywczych z Serowej Krainy, Śliwkowej-Lipowej oraz lodów z Lodowej Rikszy. Pojawią się producenci obuwia: HomeaProdaction, Fiorino i Befado, a także Bielska manufaktura mebli, Evatronix ze skanerami 3D, Bazalin z linami żeglarskimi, Bielmar oraz GMG Agencja Reklamy.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/search/top/?q=bielsko-bia%C5%82a%20dla%20toma%20hanksa