Main Zdrowie i uroda

Badania w Krainie Zdrowego Misia

Centrum Handlowe Sarni Stok wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA Poland zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na bezpłatne badania profilaktyczne, które odbędą się 7 października w godzinach od 11:00 do 19:00.

W Krainie Zdrowego Misia dzieci dowiedzą się jak dbać o zęby i jamę ustną, a w Szpitalu Pluszowego Misia nie tylko oswoją się z wizytą lekarską, ale sami wcielą się w rolę lekarzy i wyleczą sympatyczne misie-maskotki. Dzieci, które odwiedzą Krainę zostaną zmierzone i zważone, a wyniki kontroli prawidłowego rozwoju zostaną przedstawione ich rodzicom wraz ze wskazówkami dotyczącymi dalszego rozwoju dziecka. Dodatkowo będzie można sprawdzić także wzrok maluchów, zbadać im ciśnienie i poziom glukozy. – Nie zawsze mamy świadomość i czas aby zbadać o swoje pociechy a wady wcześnie wykryte można w łatwy sposób skorygować lub całkowicie wyeliminować. Organizujemy akcję razem z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny po raz pierwszy i mamy nadzieję, że będzie pojawiała się u nas cyklicznie. Chcemy, by rodzice mogli w komfortowej, wolnej od stresu atmosferze zbadać swoje dzieci i otrzymać porady dotyczące ich dalszego rozwoju – mówi Dagmara Starobrat, marketing manager CH Sarni Stok.

Celem profilaktycznych badań jest wczesna diagnoza wad i chorób oraz zalecenie skutecznych działań zapobiegawczych uszczerbkom na zdrowiu w późniejszych latach. Kluczowym okresem dla naszych dzieci jest właśnie okres dzieciństwa, to wtedy najłatwiej jest wpłynąć u dzieci na postawę, wzrost, wzrok i uzębienie.

Wszystkie badania, konsultacje są bezpłatne i odbędą się w dniu 7 października 2017 roku, w godzinach od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Sarni Stok. Kraina Zdrowego Misia zaprasza!