Main Polecamy

Another Pink Floyd aktywuje DOBRO

Inicjatywa Aktywuj Dobro wraca z kolejnym pomysłem na wspieranie potrzebujących i wysyłanie pozytywnej energii w eter. Dobro, miłość i solidarność będą promieniować w sercach już 9 grudnia podczas koncertu Another Pink Floyd w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania charytatywne. SPOT, Stowarzyszenie Pozytywnych Oddziaływań Twórczych, ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. – Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą robić dobre rzeczy. Inspiruje nas ludzkie szczęście, uśmiech, a przede wszystkim szczera miłość do drugiego człowieka – mówi Symeon Czepczor, założyciel SPOT.

Te inspiracje i potrzeby serca stały się impulsem do powstania projektu Aktywuj Dobro. – Chcemy aktywować dobro w codzienności, pomagając ludziom chorym, biednym, samotnym, zagubionym. Uważamy, że dobra nie trzeba szukać na drugim końcu świata, wystarczy się rozejrzeć, dostrzec je w sobie i aktywować. Pragniemy być siłą, która uchyli nieba niejednemu człowiekowi, ale i pomoże spełnić ludzkie marzenia. Wierzymy, że uda nam się na przykład zasponsorować płytę ambitnego zespołu lub utalentowanego artysty – uśmiecha się Czepczor.

Jak w praktyce wygląda aktywowanie dobra? Członkowie SPOT organizują koncerty charytatywne, z których cały dochód jest przekazywany na pomoc potrzebującym. Do tej pory Aktywuj Dobro wsparło Centrum Opieki Dziennej dla Chorych Dzieci „Świetlikowo” oraz Hospicjum „Otwarte Drzwi” w Skoczowie. Razem z nim artyści (m.in. Michał Kempa, Ghostman, Skazani na bluesa i Piotr Popek), którzy zdecydowali się wystąpić na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie i przekazać swoje honorarium na rzecz chorych dzieci. Plany członków projektu sięgają jednak poza region województwa śląskiego. – Chcemy zwiększyć zakres naszych działań na całą Polskę – zapewnia Mery Jabłońska, która wraz z Symeonem współtworzy projekt.

Dobro będzie można aktywować 9 grudnia w towarzystwie zespołu Another Pink Floyd. Jak zapewniają organizatorzy, każdy z widzów zostanie zabrany w muzyczną podróż przez życie i twórczość pionierów psychodelicznego rocka. Głosem Pink Floydów będzie Norman Power, wokalista o liryce Davida Gilmoura i charyzmie Rogera Watersa w jednym gardle, zaś brzmieniem 10-osobowy zespół złożony z muzyków na stałe współpracujących z asami polskiej sceny. W repertuarze legendarne utwory Pink Floyd, które wzruszą, poruszą i wzbudzą mnóstwo emocji – „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here”, „Dogs”, „Time”, „Comfortably Numb” i wiele innych. Koncert wzbogacą efekty wizualne – w oknie sceny widzowie zobaczą tradycyjny ekran w kształcie koła z wizualizacjami, zdjęciami i filmami. Dużą rolę odegra też światło tworzone ruchomymi lampami z obręczy konstrukcji ekranu.

Koncert Another Pink Floyd, najbliższe spotkanie promowane szyldem Aktywuj Dobro, 9 grudnia (sobota) o godz. 18 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie (Plac Teatralny 1). Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia na Facebooku. Bilety w cenie 30-80 zł trafią do sprzedaży 6 listopada. Zapraszamy.