Ekologia Main Polecamy

Przynieś makulaturę – pomożesz klaczy White Lady!

W dniach od 17 do 26 listopada 2017 r. przed Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421) odbędzie się 8. zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Przynosząc zużyty papier, gazety, kartony do oznaczonego kontenera przed hipermarketem przyczynimy się nie tylko do ochrony środowiska ale pomożemy także klaczy White Lady, która choruje i potrzebuje naszego wsparcia.

Dwudziestoletnia klacz White Lady ma nowotwór tarczycy z przerzutami  i cierpi na katalepsję (traci przytomność podczas odpoczynku na stojąco). Siwa, bo tak nazywają ją przyjaciele, wymaga specjalnego podejścia i leczenia. Ostatnio zrobił jej się duży ropień na nadgarstku przedniej nogi i Klub Gaja przewiózł ją do Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej. Niestety pobyt w klinice jest kosztowny. Wspaniała, oddana i wierna towarzyszka pierwszego wykupionego przed śmiercią w rzeźni przez Klub Gaja konia – Pegaza czeka teraz na wsparcie.

Do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” może przyłączyć się każdy, kto przyniesie makulaturę do specjalnie oznaczonego kontenera przed Auchan w Bielsku-Białej. W naszych domach makulatura może stanowić nawet 1/3 naszych „śmieci”. Pamiętajmy, że papier można przerobić nawet do 7 razy. Do kontenera z makulaturą możemy wrzucać m.in. gazety, ulotki, książki, katalogi, kartony, tekturę, papier do pakowania. Wykorzystując makulaturę oszczędzamy drzewa, wodę, energię i miejsce na składowisku. Odzyskanie 1 tony makulatury pozwala uratować przed wycinką ok. 17 drzew, zaoszczędzić ok. 26 tysięcy litrów wody czy ok. 1400 litrów ropy. Przyłączając się do zbiórki makulatury Klubu Gaja przyczynimy się do ochrony środowiska i pomożemy potrzebującym koniom!

W Polsce przeznacza się na ubój ok. 40 tysięcy koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” wspiera m.in. utrzymanie, leczenie, terapię i opiekę weterynaryjną. Coraz częściej potrzebują one naszej pomocy ze względu na wiek oraz spotykające je choroby.

„Akcja zbiórki makulatury pod hipermarketem Auchan z każdą edycją spotyka się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców Bielska-Białej i okolic. W każdym domu czy mieszkaniu znajdzie się jakaś makulatura, którą można wrzucić do kontenera ustawionego przed hipermarketem i pomóc nam w opiece nad końmi” – mówi Jolanta Migdał z Klubu Gaja.

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stała się już tradycją. To już po raz ósmy mieszkańcy miasta i okolic oraz pracownicy sklepu zaangażują się w akcję. Partnerami organizacji bielskiej akcji “Zbieraj makulaturę, ratuj konie” są hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Klub Gaja może pomagać zwierzętom tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
• pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069).

Więcej informacji: Jolanta Migdał, Klub Gaja,  tel. 609 495 871