Main Polecamy

Smacznego, proszę Wilka!

Nie tak dawno; dawno temu mały, zagubiony Zajączek, wędrując po lesie w poszukiwaniu taty naiwnie wkroczył do chatki Wilka. Wilk ten właśnie chciał pożegnać się z życiem i chyba tylko dlatego, wbrew własnej naturze i pradawnym instynktom, zamiast bez namysłu schrupać Zajączka postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni.

Najnowsze przestawienie Teatru Lalek Banialuka zostało zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach i całych rodzinach. Precyzyjnie wykonane lalki ożywają za sprawą sprawnej animacji aktorów. W tym bajkowym świecie zły Wilk nieoczekiwanie pokazuje swoją dobrą stronę, a jednocześnie oswaja młodych widzów z trudnym tematem śmierci. Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia jest Marta Guśniowska, której sztuki od lat realizowane są na scenach w całej Polsce. Scenografię, kostiumy i lalki zaprojektował Pavel Hubička zaś muzykę do spektaklu skomponował Paweł Klimek. Taki zespół realizatorów gwarantuje najwyższy poziom artystyczny przedstawienia i świetną zabawę.

Scenariusz i reżyseria Marta Guśniowska
Scenografia Pavel Hubička
Muzyka Piotr Klimek

Aktorzy:
Maria Byrska, Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Władysław Aniszewski, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak.

od lat 3
Premiera 26 listopada 2017
Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.