Main Polecamy

Lekarstwo nosisz w sobie!

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu we współpracy z Fundacją DKMS, już po raz czwarty zaprasza do rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych pod hasłem: “Podaruj komuś życie na Święta”. Akcja odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2017 r. w oświęcimskiej Bibliotece. Każda z zarejestrowanych osób może kiedyś uratować życie drugiemu człowiekowi oddając cząstkę siebie w postaci komórek macierzystych.

Co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Dokładne informacje można znaleźć na stronie DKMS oraz podczas zorganizowanych Dni Dawcy u wolontariuszy.

W wirze przedświątecznych przygotowań i zakupów warto znaleźć chwilę i przyjść w dniach 7-9 grudnia do Biblioteki, by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Możemy w ten sposób podarować komuś najcenniejszy dar – życie.

Lekarstwo nosisz w sobie!