Main Polecamy

II edycja akcji „Krzesła dla WOŚP”

Galeria SFERA, Zespół Szkół Plastycznych oraz Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają na drugą edycję akcji „Krzesła dla WOŚP”.

Na prezentację krzeseł i spotkanie z ich twórcami zapraszamy do bielskiego Plastyka ul Sikorskiego 8 w piątek 5 stycznia o godzinie 11.30

Akcja rozpoczyna całoroczny projekt ARKI pt. „Wszystkie kolory recyklingu”, w którym zaplanowany jest cykl akcji, spotkań, zbiórek surowców promujący nowy system segregacji śmieci. W nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” naszym odpadom.  W całorocznym programie będziemy zajmować się różnymi aspektami recyklingu śmieci.  Właściwa segregacja na 4 kolory według nowego systemu, promocja postaw ekokonsumenckich, zasady zakładania przydomowych kompostowników to tylko część zagadnień, które będziemy poruszać w całorocznym programie.

„ W roku 2018 zaplanowaliśmy szereg akcji, które już znają bielszczanie Drzewko za surowce czy Listy dla Ziemi, Torba za surowce, Kompostownik – cud życia ale pojawią się także nowe pomysły – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – wśród tych nowych to właśnie Krzesła dla WOŚP”, Siejemy słońce czy też Książka wspiera bohatera.

Galeria SFERA wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się ten nurt tzw. upcyklingu. Do projektu zaproszony został Zespół Szkół Plastycznych, który już w zeszłym roku wykonał kilkanaście pięknych krzeseł.

A już w niedzielę 14 stycznia o godz. 15.00 zapraszamy na Wielką Licytację Pięknych Krzeseł w Galerii SFERA. Licytacja oczywiście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.