Main Polecamy

Nikt nie jest doskonały

Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem. Żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon posiada jednak pewien talent…. Niestety, też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści.

To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw. Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa MJW- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku Poszukiwany, poszukiwana czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie Tootsie  albo klasyk Pół żartem, pół serio, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć: NIKT NIE JEST DOSKONAŁY.

Bielskie Centrum Kultury. 10 marca, godz. 19.30

Organizator: Agencja Art 44. Bilety w cenie 70, 80 i 90 zł