Main Styl życia

Latające autobusy? W Bielsku-Białej wszystko może się zdarzyć!

W dawnych czasach po Bielsku kursowały tramwaje. Gdyby zapytać mieszkańców miasta, czy warto byłoby przywrócić ten środek komunikacji miejskiej do życia, na pewno wielu z nich opowiedziałoby się za tym pomysłem. Ale pomysły mają to do siebie, że ewoluują. I właśnie teraz każdy mieszkaniec Bielska-Białej może pomysł idący z duchem czasu zgłosić w specjalnym konkursie.

Na stronie www.miastonalepsze.pl każdy mieszkaniec Bielska-Białej który ukończył 16 lat, może zgłosić swój własny pomysł przyczyniający się do poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców. Zgłoszenie odbywa się za pomocą prostego formularza, w którym należy opisać pomysł. Najlepsze z nich otrzymają nagrodę pieniężną.

“Jeśli chodzi o rodzaje pomysłów, to jesteśmy otwarci na idee zaczynając od prostych, które rozwiązują problemy naszego najbliższego otoczenia do tych mocno futurystycznych, jak latające autobusy. Kto wie jak będzie wyglądało nasze życie w 2022 roku. W Bielsku-Białej wszystko może się zdarzyć.” – przyznaje Prezes Stowarzyszenia ECODRIVE Bartosz Ciopiński, które jest organizatorem konkursu.

Zgłoszenia w konkursie “Lepsze miasto – BB2022” każdy mieszkaniec Bielska-Białej może przesyłać za pośrednictwem strony internetowej miastonalepsze.pl do dnia 6 kwietnia 2018 roku, do godziny 24:00. Spośród nadesłanych pomysłów jury konkursowe wyłoni trzy najlepsze. Za pomysł, który zdobędzie I-sze miejsce przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych, dla II-giego 500 zł, a III-cie miejsce otrzyma gratyfikację w wysokości 300 zł.

“Liczymy na to, że zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Bielska-Białej zgłoszą swoje pomysły, które będziemy mogli nie tylko zaprezentować na naszej stronie, ale również wspólnie, w przyszłości zrealizować” – dodaje Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek, który objął patronat nad konkursem. Partnerem konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.