Ekologia Main

Akcja ROWER POMAGA wyróżniona!!!

Miło nam poinformować, że akcja ROWER POMAGA zdobyła pierwsze miejsce  i otrzymała  nagrodę TRAVELERY  – 12 edycji plebiscytu National Geographic w kategorii „Społeczna inicjatywa roku”.

A już trwa IV edycja naszej akcji, w której zamieniane są wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36167071

To nowa odsłona akcji. Zapraszane są w niej miasta do  rywalizacji na Endomondo, a później do współpracy i wzajemnej pomocy.  Za każdy milion kilometrów, które rowerzyści dodadzą do rywalizacji organizatorzy przekazują rower wybranej organizacji czy instytucji. Dla każdego miasta przeznaczone są 3 rowery.

Na początkowym etapie występuje rywalizacja. Później drużyny zwycięskie pomagają pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu. Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2018 w ramach akcji Rower Pomaga. Dla zwycięscy przygotowano piękny, złoty dizajnerski rower oraz certyfikat.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączona jest tematyka ekologiczna ze społeczną. Organizatorzy namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów  kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników – podsumowuje Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Za każdy 1 000 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazywane są dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzone rowery.

Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz gminy partnerskie.