Main Okoliczności

Rozstrzygnięto konkurs BB2022. Które pomysły wygrały?

Takich projektów nie powstydziłyby się największe miasta na świecie. Rozstrzygnięto konkurs BB2022. Które pomysły wygrały?

Organizowany przez Stowarzyszenie ECODRIVE konkurs pt. “Lepsze miasto – BB2022” doczekał się rozstrzygnięcia. W sobotę o godzinie 12:00 nastąpiło wręczenie nagród oraz wyróżnień dla najbardziej perspektywicznych pomysłów, których nie powstydziłyby się największe miasta na świecie tj. Nowy Jork, Paryż, Londyn czy Barcelona.

W ramach organizowanego, pierwszego etapu konkursu zgłoszono 50 pomysłów. Spośród wszystkich jury w składzie Ewa Stachura, Kasia Tyszecka, Rafał Sawicki i Bartosz Ciopiński,wybrało projekty uwzględniając kryteria związane przede wszystkim z rozwojem miasta oraz możliwościami jego realizacji. Oprócz pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wyróżnione zostały dwa dodatkowe pomysły.

Wyróżnienie 2 – Piotr Płonka, pomysł utworzenia ścieżki rowerowej Bielsko-Biała – Skoczów – Cieszyn

Wyróżnienie 1 – Henryk Drużkowski, pomysł stworzenia lokalnych stref targowych na ul. 11 listopada

Miejsce 3 – Jan Przemysław Kubik, pomysł uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej

Miejsce 2 – Anita Szymańska, pomysł stworzenia Multimedialnego Muzeum Techniki Włókienniczej

Miejsce 1 – Karol Trojanowski, pomysł stworzenia strefy kulturalno-rekreacyjnej na terenach bielskiej elektrociepłowni.

Zgłoszenia w konkursie “Lepsze miasto – BB2022”, nadsyłane były za pośrednictwem strony miastonalepsze.pl. Spośród nadesłanych pomysłów jury wyłoniło trzy, z których 1-sze miejsce otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Drugie miejsce otrzymało nagrodę 500 zł, a trzecie miejsce zostało nagrodzone kwotą 300 zł. Pomysły które zostały wyróżnione otrzymały nagrody w kwocie 100 zł.

Pełny opis pomysłów oraz pozostałe informacje związane z kolejnymi etapami konkursu, dostępne są na stronie internetowej http://miastonalepsze.pl.