Main Polecamy

V Beskidzkie Dyktando – zapisy już ruszyły

V Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii odbędzie się 15 maja 2018 roku o godz. 9.00, w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała, budynek L, sala 128.
Zgłoszenia do V Beskidzkiego Dyktanda będzie można nadsyłać do 7 maja 2018 roku drogą elektroniczną. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia do dyktanda jest dostępny na stronie www.festiwal.ath.bielsko.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej www.um.bielsko.pl w zakładce Kultura.
O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.W tym roku organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców Dyktanda wiele cennych nagród, a będą to m.in.: laptop, tablet, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych, cennych nagród rzeczowych. Główny zwycięzca Dyktanda otrzyma pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.
V Beskidzkie Dyktando o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej i tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii skierowany jest do wszystkich osób powyżej 13 roku życia – uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, pracowników instytucji publicznych, osób prywatnych.
Dyktando będzie organizowane w następujących kategoriach:
Open – wszyscy uczestnicy·
Junior -(uczniowie szkół średnich);·
Młodziki – (uczniowie klas 7 oraz klas II, III gimnazjów);
W konkursie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej oraz nauczyciele poloniści, pracownicy naukowi z tego zakresu !
Tradycyjnie, po konkursie ortograficznym, odbędzie spotkanie się z prof. Bralczykiem. Wybitnemu językoznawcy będzie towarzyszył felietonista Michał Ogórek. Zapowiada się więc ciekawa, niepozbawiona humoru dyskusja na temat poprawności językowej.