Main Zdrowie i uroda

Badania za ubrania – zrób porządek w szafie i ze swoim zdrowiem!

Czy Twoja szafa „cierpi” z powodu nadmiaru rzeczy? A może tak kochasz zakupy, że zapominasz o własnym zdrowiu? Nie martw się – mamy na to świetne rozwiązanie! Na początku października do Centrum Handlowego Sarni Stok przybędzie Fundacja Kwiat Kobiecości i jej akcja „Badania za ubrania”, gościem wydarzenia będzie aktorka Ada Fijał. Łączymy przyjemne z pożytecznym!

 

Wszystko zaczęło się od ekologicznego portalu fundraisingowego UbraniaDoOddania.pl, który w wiarygodny sposób pozwala pozbyć się niepotrzebnych już ubrań monetyzując je by wsparły organizacje charytatywne. – W naszym portalu zamieniamy niepotrzebne ubrania w darowiznę finansową dla wybranej przez darczyńcę Organizacji charytatywnej, a przekazane ubrania wprowadzamy do ponownego obiegu zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Sama współpraca pomiędzy portalem UbraniaDoOddania.pl, a Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości, to jeden z naszych flagowych projektów, w którym wspieramy zbiórkę środków na zakup cytobusa, który zapewni Polkom z najmniejszych miejscowości dostęp do badań cytologicznych, które ratują życie – mów Iza Mysiura, Managing Director portalu Ubraniadooddania.pl.

W pierwszą sobotę października ubrania będzie można przynieść także do CH Sarni Stok, przekazać je na cel charytatywny – wesprzeć zakup cytobusu, czyli mobilnego gabinetu ginekologicznego. Fundacja Kwiat Kobiecości od początku 2018 roku podróżuje po Polsce pożyczonym cytobusem, dzięki któremu lekarze wykonują setki darmowych badań prowadząc jedną z największych akcji prozdrowotnych w kraju. Wiele gwiazd wsparło działania Fundacji, a Ada Fijał aktorka znana m.in. z seriali M jak Miłość, Ojciec Mateusz oraz Komisarz Alex jest jej ambasadorką i dzięki temu będzie ją można spotkać w CH Sarni Stok. Podczas wydarzenia odbędzie się kilka spotkań z gwiazdą, która doradzi klientkom jak dbać o zdrowie, co jest modne w tym sezonie i jak być eko w świecie mody. – Wszyscy mamy zalegające w szafach ubrania, których nie będziemy już nosić i przekazanie ich, zwłaszcza w październiku, miesiącu przypominającym kobietom o regularnych badaniach, na cel wspierający profilaktykę nowotworową jest szczególnie szczytne – mówi Anna Waluś, Dyrektor CH Sarni Stok. – Chcemy pokazać, że regularne badanie się może kojarzyć się z dobrą atmosferą i okazją do poznania ciekawych ludzi, a także przyjemnością zrobienia sobie prezentu dla siebie samej – dodaje. „Badania za ubrania” odbędą się 5 października, od godziny 10.00 do 20.00, do Centrum przybędzie wtedy cytobus Fundacji Kwiat Kobiecości, w którym będzie można wykonać cytologię oraz test na HPV, E6, E7. Badania będą bezpłatne, klientki CH Sarni Stok zrobią je w zamian za oddaną podczas eventu niepotrzebną odzież, każdy 1 kg ubrań to 1 złotówka, która przyspieszy zakup cytobusu. Dodatkowo na wszystkie panie i panów czekają konkursy, upominki i wiele innych atrakcji.

To kolejna akcja wspierająca profilaktykę zdrowotną, którą organizuje centrum. W maju już kolejny raz odbyło się wydarzenie „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” dzięki któremu darmowe USG mogło wykonać ponad 100 ciężarnych kobiet.

 

Więcej na: http://www.sarnistok.pl/

 

 

 

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Handlowym Sarni Stok z Bielska-Białej.