Kulinaria Polecamy Zdrowie i uroda

Bakaliowy podarunek na Walentynki, czyli zdrowa przekąska zamiast czekoladek

Dzień Zakochanych jest obchodzony niemal na całym świecie i przybiera bardzo różną formę. W Polsce bardzo popularnym prezentem są różnego rodzaju czekoladki. Smaczną i zdrowszą alternatywą dla słodyczy jest „Bakaliowy podarunek” od firmy Orzeszek.

Walentynki na świecie

Co kraj, to obyczaj.

We Francji zakochani zapraszają się nawzajem do kina czy teatru, a singielki spotykają się wieczorem i palą zdjęcia tych mężczyzn, którzy je odrzucili.

We Włoszech upowszechnił się zwyczaj kupowania ukochanej osobie czerwonej bielizny.

W Brazylii bardzo popularne są wróżby dla singli, z których dowiadują się jakie imię będzie nosił ich wybranek czy wybranka.

Natomiast w Japonii to kobiety zabiegają tego dnia o uwagę mężczyzn. Podobnie w Korei Południowej, tutaj każdy 14-ty dzień miesiąca jest dniem poświęconym miłości.

A co w Polsce?

W Polsce zakochani wręczają sobie prezenty „od serca”. Zarówno mężczyźni kobietom, jak i kobiety mężczyznom.

Jednym z najczęściej kupowanych upominków na Walentynki są oczywiście czekoladki. Jednak dla osób, które ograniczają cukier w swojej diecie lub po prostu chcą odżywiać się zdrowiej, mogą okazać się one nietrafionym prezentem.

Czym więc zastąpić tradycyjne czekoladki?

Bakaliowy podarunek” idealny na Walentynki

Zdrowszą, równie smaczną i pasującą do okoliczności alternatywą jest „Bakaliowy podarunek” od firmy Orzeszek.

Opakowanie zawiera mix starannie dobranych i wyselekcjonowanych bakalii: łuskanych orzechów nerkowca, kalifornijskich migdałów i suszonej żurawiny.

To mały, uniwersalny i niezobowiązujący prezent, w niewysokiej cenie. Dobrze sprawdzi się jako zdrowy upominek, w tym na tak wyjątkową okazję, jaką bez wątpienia są Walentynki.