Bez kategorii Ekologia Main Polecamy

Pluszaki ratują zwierzaki po raz piąty

6 lutego o godz. 10.30 w Galerii Sfera Fundacja Arka przygotowała happening z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im Kopalińskich.

Tym razem współpracuje z fundacją MYSIKRÓLIK, która ratuje dzikie zwierzęta i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej ośrodek rehabilitacji.

– Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty- wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – to duża satysfakcja, iż wymyśliliśmy i prowadzimy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem”.

Warto zaznaczyć, iż w roku 2019 odbyły się już 4 edycje akcji, w których uzbierano aż 20 500 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji “Mysikrólik” Na Pomoc Dzikim ZwierzętomStowarzyszenie KOTełkowa DrużynaFundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Od dzisiaj wszyscy, którzy chcą pomóc w akcji proszeni są, aby przynosili swoje zabawki, gry, puzzle, książki dla dzieci i oczywiście pluszaki (organizatorzy proszą o czyste i niezniszczone) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera.

Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

To kolejny pomysł wpisujący się w program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym Fundacja zachęca do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy można naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejście do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

A już 22 lutego zapraszamy na V Charytatywny Kiermasz Zabawek do Galerii Sfera.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.