Polecamy

Koncert charytatywny Spring Vibes

Już w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w Metrum Jazz Club odbędzie się koncert charytatywny Spring Vibes, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na bielską Fundację „Dziecięce Marzenia”. Zagrają Spell of Revival i Riffertone.

Koncert organizuje grupa młodzieży z IIII LO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej, która postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym. Czy nie fantastycznie jest robić to co się kocha, jednocześnie niosąc pomoc? Uważamy, że tak, dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny mający na celu wsparcie fundacji Dziecięce Marzenia.- tłumaczą na facebookowej stronie wydarzenia. Fundację Dziecięce Marzenia postanowili wesprzeć po tym, jak jakiś czas temu tej znanej bielskiej organizacji charytatywnej skradziono z konta bankowego znaczną kwotę przeznaczoną na pomoc dla podopiecznych.

Wstęp na niedzielny koncert w Metrum Jazz Club (ul. Partyzantów 22) jest bezpłatny, jednak organizatorzy zachęcali będą do wykupienia specjalnych cegiełek na rzecz Fundacji. Wszyscy, którzy wykupią cegiełki wezmą udział w losowaniu nagród przekazanych przez sponsorów wydarzenia.

Przeprowadzone zostaną także licytacje, z których całkowity dochód przekazany zostanie również na rzecz Fundacji. Wśród licytowanych przedmiotów będą m.in. akwarele
z widokami Bielska-Białej, prace uczniów bielskiego Liceum Plastycznego, oryginalne zdjęcie
z kalendarza TS Podbeskidzie „Ponad nami tylko góry” wielkości 80×60 cm wydrukowane na specjalnym płótnie czy koszulka siatkarek BKS Stal, oczywiście z autografami zawodniczek.

Na scenie wystąpią zespoły: Spell of Revival, Riffertone.

Spell of Revival powstał ponad rok temu z inicjatywy Samuela Łękawy (gitara prowadząca) oraz Wojciecha Stachury (gitara rytmiczna). Do zespołu należą również Kinga Zięba (wokal), Milena Wojtyłko (perkusja) oraz Martyna Drobczyk (gitara basowa).  Ich przewodnim gatunkiem jest rock, ostatni koncert zagrali w Częstochowie. Grupa aktualnie zbiera materiał na nagranie swojego pierwszego albumu. W najbliższym czasie planują wydanie EP-ki.

Riffertone to bielski duet, który występował na jednej scenie z Anią Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w projekcie Tribute to Michael Jackson Symfonicznie. Są finalistami projektu „Zrób głośniej” organizowanego przez T-Mobile. Zajęli też pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu RZESZÓW CARPATHIA FESTIVAL.Półfinaliści Must Be The Music. support polskiej trasy Electrick Light Orchestra oraz koncertu Mick Hucknall w Sali Kongresowej w Warszawie. Na swoim koncie mają albumy “Someday, Somewhere” oraz EP “Senność”.

Więcej o koncercie można przeczytać na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/797408034087923/