Main Okoliczności

Premiera serialu o Bielsku-Białej

“Pierwszy raz” to tytuł serialu o Bielsku Białej, realizowanego w pięknych miejskich plenerach, w którym grają dzieci i młodzież z Bielska-Białej, to ewenement na skalę kraju. I to u nas.

O czym jest film? Grupa młodych ludzi – ich relacje z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami, pierwsze rozterki, wybory, fascynacje to główne wątki serialu. Twórcy formatu: Agnieszka Szulakowska (scenariusz), Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (zdjęcia), Darling Nikki (montaż) to ekipa wcześniejszego hitu internetowego “Nieprzygotowani” – II sezon, osoby, które świetnie poruszają się w obszarze YouTuba’a – Wiktoria Bednarczyk (reżyser) stała też za takimi produkcjami, jak kanał Blowka, czy Cezarego Pazury.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej zainteresował pomysł serialu osadzonego w mieście Bielsko-Biała. Wszyscy bohaterowie mieszkają w Bielsku-Białej, tu chodzą do szkół, tu dorastają. Plenery, kamienice, ulice miasta, ośrodki kultury, szkoły, kawiarnie to wspaniała scenografia “Pierwszego razu”, którego partnerem głównym jest miasto Bielsko-Biała. Wszyscy młodzi aktorzy(nastolatkowie i dzieci) to bielszczanie. W serialu zagrają aktorzy wybrani do ról przez castingi – Katarzyna Żbel (Melisa), Maksymilian Bednarczyk (Igor), Laura Skupień (Diana), Jakub Majdak (Karol), Filip Siatkowski (Dustin), Dawid Jurczak (Kuba), Aleksandra Huczek (Alicja), Linda Gut (Angelika), Julia Waliczek (Sandra), Igor Teodorowicz (Michał). W głównej obsadzie znalazły się też osobowości YouTuba, takie jak Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski (“Nieprzygotowani”), czy Danny Ferreri (topowy youtuber). Wśród dorosłej obsady zobaczymy m.in. Olgę Łasak (Malwina Lazurowska), Jadwigę Grygierczyk (babcia Eleonora), Olę Bacańska (pani Vazowsky), Błażeja Olmę (Lucjan Magrowicz), Weronikę Bolchajmer (Mercedes Sky). Młodsze rodzeństwo głównych bohaterów zagrają dzieci wybrane do ról przez castingi.

Pierwszy, premierowy odcinek serialu znajdzie się na kanale YouTube 2 września (we środę) o godz. 19.00. Na sezon złoży się 12 odcinków, emitowanych co dwa tygodnie. Producenci serialu organizują premierę trzech pierwszych odcinków również 2 września, ale o godz. 18.00 w kinie Helios w Bielsku-Białej. Wejście za zaproszeniami. Będzie czerwony dywan, będą wszyscy twórcy serialu, aktorzy, sponsorzy i media. Pozostaje trzymać kciuki, wypatrywać ekipy filmowej na ulicach miasta i życzyć powodzenia oraz wysokiej oglądalności.

Ekipa filmowa:

Scenariusz – Agnieszka Szulakowska

Reżyseria – Wiktoria Bednarczyk

Zdjęcia – Jacek Szpros

Muzyka – Esemes

Montaż – Darling Nikki

Dźwięk – Phao Sanato

Scenografia – Anna Motyka-Kupczak

Kostiumy – Artur Dzień, Victor de Baumont

Asystent kamery – Piotr Graff

Zdjęcia lotnicze i efektowe – Tomasz Walczak

Kierownik produkcji – Jakub Majdak

Kierownik planu – Igor Teodorowicz

Producent wykonawczy – Cosmos Production

Przed projekcją premierowych odcinków w kinie Helios odbędzie się konferencja prasowa.

Zachęcamy też do zilustrowania tekstu o serialu załączonymi zdjęciami i plakatami,

Zapraszamy też na dedykowany fanpage na Facebooku

https://www.facebook.com/Pierwszy-raz-serial-fabularny-109708757449902