Main Okoliczności

Wojsko pomoże walczyć z pandemią

Wojsko pomoże w dezynfekcji w powiatowych szpitalach i szkole. Od wojewody śląskiego otrzymaliśmy środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji. Dzisiaj trafiły one do odbiorców. -Trzecia fala pandemii COVID-19 przybiera na sile, jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu towar i bardzo za niego dziękujemy– mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Wydział zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie sprawdził potrzeby i złożył wnioski, które zostały już zaakceptowane. Wojska Obrony Terytorialnej pomogą w dezynfekcji w bielskim Szpitalu Pediatrycznym (namiot przed poradnią, kontenery przy izbie przyjęć oraz pomieszczenia gdzie składowane są odpady medyczne skażone), w Bielskim Centrum Psychiatrii – Olszówka (2 oddziały całodobowe), a także w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk, gdzie zostaną zdezynfekowane hala sportowa i siłownia. Informację o możliwości wsparcia przez wojsko otrzymaliśmy ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wojewoda śląski przekazał środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji. Z Katowic otrzymaliśmy uniwersalne płyny do dezynfekcji powierzchni i urządzeń oraz rąk (ponad 1600 litrów), 48 tysięcy maseczek chirurgicznych i 1500 gogli ochronnych. Środki zostały już przekazane do szpitali, pogotowia, domów opieki społecznej oraz gmin z powiatu bielskiego.