Main Polecamy

Bielsko-Biała zagra dla Ukrainy!!!

GraMY doBBro dla Ukrainy!

Bezprecedensowe działania Rosji na Ukrainie dały kolejny bodziec, by zjednoczyć środowiska artystyczne pod hasłem GraMY doBBro dla Ukrainy. W niedzielę, 6 marca o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się specjalny koncert. Posłuchamy utworów o wolności i solidarności, będą też prowadzone zbiórki dla obywateli Ukrainy.

W BCK wystąpią – Akurat, Apostolis Anthimos Trio, Bielski Chór Kameralny, Mirosław Czyżykiewicz, Dzień Dobry, Eclipse Band, Factory of Blues, Anna Guzik, Ghostman/Szewczuga/Maciejowski, Klamka, Tomasz Lorek, Alexandr Maceradi, Piotr Matusik, Paweł Mikler, Adam Myrczek, Sabina Myrczek, Wojciech Myrczek, N.O.T, Katarzyna Pietrzko, Pociąg Rock’n’Roll, Riffertone, Hanna Stoszek, Tomasz Sylwestrzak. Nazar Tatsyshyn, Tricolor, The TreeX, Walimy w Kocioł, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Tetiana Zrada. Koncert poprowadzi Piotr Skucha.

W dniu koncertu w BCK zostanie zorganizowana zbiórka:
– wyprawek szkolnych, 
– pantofli/kapci dziecięcych i damskich,
– piżam dziecięcych, damskich (również duże rozmiary).

Do kupienia będzie również charytatywny T-shirt, a cały dochód z tej sprzedaży popłynie na Ukrainę. Można będzie również wesprzeć finansowo Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej, który pomaga uchodźcom.
Koncert odbywa się pod honorowym patronatem inicjatora wydarzenia, prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać w siedzibie Bielskiego Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 27 od środy, 2 marca w godz. 14.00-17.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza – zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale na swój własny sposób i 11 lutego 2019 w Teatrze Polskim zorganizowało niezwykły koncert, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (łącznie 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Koncert został wspaniale przyjęty przez bielszczan, którzy tłumnie zgromadzili się w Teatrze Polskim oraz na zewnątrz budynku. Dlatego w sierpniu 2019 roku przygotowano drugi koncert GraMY doBBro – na bielskim Rynku. Ponownie dla tłumnie zgromadzonej publiczności zagrało ponad 150 artystów.

Kolejna edycja GraMY doBBro odbyła się 1 sierpnia 2020 r. Koncert przygotowany mimo pandemii, w reżimie sanitarnym, stał się ostoją normalności i najpiękniejszym wydarzeniem w tej części Polski. Artyści i bielszczanie jak zwykle nie zawiedli. Ponownie pod hasłem GraMY doBBro muzycy i mieszkańcy spotkali się na bielskim Rynku 31 lipca 2021 r., grając przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Teraz bezprecedensowe działania Rosji na Ukrainie dały kolejny bodziec, by zjednoczyć środowiska artystyczne – GraMY doBBro dla Ukrainy!

– Pokażmy obywatelom Ukrainy, że mamy wielkie serca. Razem jesteśmy silni, potrafimy się lubić, szanować, pomagać. Pokażmy, że będziemy ich wspierać, jak możemy w walce z agresorem! – apelują organizatorzy koncertu. – 6 marca o 17.00 widzimy się w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Posłuchamy utworów o wolności i solidarności, będą też prowadzone zbiórki dla obywateli Ukrainy.