Main Okoliczności

Zbiórka na rzecz uchodźców wojennych w powiecie bielskim

Zbiórka na rzecz uchodźców wojennych w powiecie bielskim odbędzie się już w najbliższy piątek
i sobotę 18-19 marca.

Ponad 290 osób, głównie kobiet i dzieci w ośrodkach powiatowych, do tego grubo ponad 1000 w prywatnych domach. Ta druga liczba, to bardzo ostrożne szacunki (dotychczas nie ma konkretnych danych) dotyczące uchodźców wojennych, którzy trafili do naszego powiatu.

„Potrzebujących wciąż przybywa, uruchamiamy dla nich na bieżąco kolejne miejsca. Niestety, są one błyskawicznie zajmowane. Ktoś mądrze powiedział, że pomaganie to w tym przypadku nie sprint, a maraton i właśnie na długofalowe wsparcie musimy się nastawić”- mówi starosta Andrzej Płonka.

W najbliższy piątek i sobotę 18 i 19.03 Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej organizuje zbiórkę podstawowych artykułów, które trafią do uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie
w powiecie bielskim.

W tych dnia zbierane będą: żywność długoterminowa/hermetycznie zapakowana (także dla dzieci: mleko w kartonach, mleko w proszku, kaszki itp.) wodę, napoje, środki higieny osobistej, także dla dzieci (mydło, szampon, żel pod prysznic, pampersy, krem nawilżający, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, podpaski, ręczniki, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe), nową bieliznę dla dorosłych i dzieci (majtki, skarpetki), chemię gospodarczą (środki do prania), materiały opatrunkowe – np. bandaże, plastry, przylepce bez gazy, kompresy, gazy, chusty trójkątne itp.

Miejsce zbiórki: Bielsko-Biała, przy ul. A. Asnyka 20 w obiekcie garażowo-magazynowym bielskiego starostwa (obok szkoły, ulica równoległa do ul. Piastowskiej)

Godziny zbiórki:
w piątek 18.03 w godzinach od 14:30 do 17:00

w sobotę 19.03 w godzinach od 10:00 do 14:00

Na miejscu będą pracownicy starostwa powiatowego.