Main Okoliczności Sport

Reksio na rowerze po raz drugi

Po sukcesie pierwszej edycji zawodów organizatorzy rozszerzyli imprezę i w tym roku w szranki stanie o 100 więcej niż poprzednio, czyli 400 zawodników. Nowością będzie także udział w zawodach młodzieży z rocznika 2004, a więc tegorocznych osiemnastolatków. Dla zawodników przygotowane zostaną dwie trasy. Dla młodszych tor przeszkód na boisku, a dla starszych pump track. Wszyscy będą mieli możliwość przejechania tras dwukrotnie. Do klasyfikacji generalnej liczony będzie lepszy czas przejazdu.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo niespodzianek – Każdy Reksiak otrzyma pakiet startowy, a w nim koszulkę, medal pamiątkowy, kubek, torbę oraz numer startowy na rower. Wszystko opatrzone zostanie logo Rowerowego Pucharu Reksia. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymają dodatkowo puchary, dyplomy i nagrody od sponsorów. Podczas tegorocznych zawodów nie zabraknie niespodzianek także dla kibiców. – mówi Barbara Ilewicz pomysłodawczyni zawodów Pucharu Reksia.

O Rowerowym Pucharze Reksia

Termin i miejsce zawodów: zawody odbędą się w dniu 12 czerwca 2022 r. (niedziela) o godz.: 10:00. Miejscem zawodów będzie asfaltowe boisko oraz tor pump track znajdujące się na terenach rekreacyjnych „Błonia” Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 32, 43-300 Bielsko-Biała.

Zapisy: do udziału w zawodach można zapisać się do 31 maja br. przy pomocy strony internetowej www.pucharreksia.pl/zapisy. Liczba uczestników jest ograniczona do 400 startujących. Wyłącznie w przypadku wolnych miejsc, zapisać się będzie można jeszcze w dniu treningowym 11 czerwca 2022 r. lub w dniu zawodów 12 czerwca 2022 r.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Jest to letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Zawody rozgrywają się pod patronatem Prezes Fundacji Reksia Pani Heleny Filek-Marszałek oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pana Jarosława Klimaszewskiego. .Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

Organizatorem 2 Rowerowego Pucharu Reksia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE z siedzibą w Bielsku-Białej pod adresem Plac Opatrzności Bożej 20, 43-300 Bielsko-Biała oraz Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport Grzegorz Dendys, ul.Jemiołowa 15, 43-300 Bielsko-Biała.

#2bstyle jest patronem medialnym wydarzenia 🙂