Main Polecamy Sport

Podopieczni Ulicy Kreatywnej pojadą z Reksiem

Piętnastu podopiecznych Ulicy Kreatywnej wystartuje w 2 Rowerowym Pucharze Reksia. Jest to jeden z elementów wieloletniej współpracy organizatorów Pucharu Reksia z Towarzystwem wspierającym przede wszystkim dzieci i młodzież.

To już ostatni dzwonek, aby wejść do grona zawodników 2 Rowerowego Pucharu Reksia. Tegoroczne zawody potrwają dwa dni, organizatorzy zapraszają na oficjalny trening 11 czerwca w godzinach 15.00 do 18.00. Trening odbędzie się na trasach, na których w niedzielę 12 czerwca odbędą się zawody. Reksiaki będą mogły zapoznać się z trasą, poćwiczyć przed właściwymi zawodami, które odbędą się nazajutrz, czyli 12 czerwca. W czasie treningu będzie można także odebrać już numer startowy.

Wśród 300 uczestniczących w zawodach Reksiaków znajdzie się piętnaścioro podopiecznych Ulicy Kreatywnej, czyli inicjatywy skierowanej głównie dla dzieci i młodzieży, a prowadzonej przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne, którego oddział znajduje się w Bielsku-Białej. – Puchar Reksia, to zabawa i sport, ale nie zapominamy o tych, którzy są w taki czy inny sposób dotknięci przez los. Przy każdej edycji Pucharu Reksia włączamy się w pomoc potrzebującym, czy to przez przeznaczenie części wpływów na cele charytatywne, czy ufundowanie numerów i pakietów startowych. Podopieczni Ulicy Kreatywnej oprócz tego, że staną w szranki zawodnicze, będą czynnie pomagać nam jako wolontariusze – mówi Barbara Ilewicz, pomysłodawczyni Pucharu Reksia.

Ulica Kreatywna, to zajęcia na boiskach, placach zabaw, w parkach oraz innych miejscach, w których swój wolny czas spędzają młodzi mieszkańcy Bielska-Białej. Twórcy Ulicy Kreatywnej od samego początku stawiają na pracę opartą o relację. Od 2015 roku na terenie Bielska-Białej wspólnie z młodzieżą opiekunowie i animatorzy uczą się dbania o własne emocje, szanowania innych, z wykorzystaniem metody streetworkingu. Ulica Kreatywna, to także poradnictwo dla rodzin i uczestników, w ramach którego wsparciem służą: psycholog, prawnik, pedagog, mentor rodziny oraz terapeuta Uzależnień. Dla ciekawych tematu: www.ulicakreatywna.pl

Do zakończenia zapisów on-line pozostało niewiele czasu (do 8 czerwca). Organizatorzy zachęcają do wykorzystania możliwości dokonania zapisu za pomocą strony internetowej www.pucharreksia.pl.

O Rowerowym Pucharze Reksia

Termin i miejsce zawodów: zawody poprzedzone zostaną treningiem w dniu 11 czerwca, w godz. 15.00-18.00. Rowerowy Puchar Reksia rozpocznie się w dniu 12 czerwca 2022 r. (niedziela) o godz.: 10:00. Miejscem treningu i zawodów będzie asfaltowe boisko oraz tor pump track znajdujące się na terenach rekreacyjnych „Błonia” Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 32, 43-300 Bielsko-Biała.

Zapisy: do udziału w zawodach można zapisać się do 8 czerwca br. przy pomocy strony internetowej www.pucharreksia.pl/zapisy. Liczba uczestników jest ograniczona do 300 startujących. Wyłącznie w przypadku wolnych miejsc, zapisać się będzie można jeszcze w dniu treningowym 11 czerwca 2022 r. lub w dniu zawodów 12 czerwca 2022 r.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Jest to letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Zawody rozgrywają się pod patronatem Prezes Fundacji Reksia Pani Heleny Filek-Marszałek. Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego, a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

Organizatorem 2 Rowerowego Pucharu Reksia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE z siedzibą w Bielsku-Białej pod adresem Plac Opatrzności Bożej 20, 43-300 Bielsko-Biała oraz Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport Grzegorz Dendys, ul.Jemiołowa 15, 43-300 Bielsko-Biała.