Kulinaria Main Polecamy

Weź udział w Festiwalu “Śląskie Smaki”

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Festiwal “Śląskie Smaki”. XVI edycja największego wydarzenia kulinarnego w regionie odbędzie się 19 czerwca 2022 w Zabrzu, przy stadionie piłkarskim Arena Zabrze.

Co nas czeka podczas Festiwalu? Przede wszystkim konkurs kulinarny, w którym udział może wziąć każdy. Odbywa się on w trzech kategoriach:

  •     amatorów,
  •     profesjonalistów,
  •     uczniów szkół gastronomicznych.

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch.

Gościem specjalnym będzie PASCAL BRODNICKI.

Podczas trwania imprezy odbędą się trzy pokazy kulinarne, w tym emocjonująca Bitwa Smaków, podczas której coŚ dobrego przygotuje Remigiusz Rączka. Jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność.

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program artystyczny. Imprezie kulinarnej towarzyszyć będzie m.in.: Krzysztof Respondek, Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i zespół FRELE. A zakończy ją tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”®. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska, a także lokalne produkty z województwa śląskiego prosto od ich producentów.

Dla chętnych BEZPŁATNE zwiedzanie z przewodnikiem Areny Zabrze – stadionu klubu piłkarskiego Górnik Zabrze.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r.

Jednym z partnerów wydarzenia jest POLSKI BON TURYSTYCZNY, dzięki któremu rodziny mogą lepiej zaplanować swój wymarzony czas z dziećmi, w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce!

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłoszenie dostępne na stronie internetowej: www.slaskiesmaki.pl