Main Okoliczności

Więcej przestrzeni dla rozwoju

Firma TiM od początku swojego istnienia związana jest z Bielskiem-Białą. To tutaj w 1990 Jan Jurczyk założył ją z myślą o propagowaniu kultury picia wina w Polsce – i o własnych synach, którym mógłby przekazać rodzinny biznes. W ciągu 30 lat firma stała się potentatem handlu wyrobami winiarskimi – nie tracąc przy tym swojego niepowtarzalnego, rodzinnego charakteru. Dziś wkracza w nowy etap rozwoju.

W maju w przestrzeniach Panattoni przy ul. Londzina został otwarty nowoczesny, wielkopowierzchniowy magazyn, dedykowany do obsługi logistycznej marki firmy TiM. W ten sposób tereny logistyczne zlokalizowane w północnej części Bielska-Białej wzbogaciły się o jednego z największych rozgrywających na rynku wina w Polsce.

Obecni na otwarciu goście mieli okazję wysłuchać przemówień pana Mariusza Glenszczyka, Prezesa Zarządu, pana Jana Jurczyka, Założyciela i pierwszego Prezesa TiM S.A., pana Macieja Jurczyka, Wiceprezesa Zarządu, przedstawiciela akcjonariuszy, pana Bartłomieja Dziubka, Kierownika ds. logistyki zaopatrzenia i gospodarki magazynowej. Spotkanie było też okazją do zwiedzenia powierzchni magazynowej i biurowej, oraz zapoznania się z materiałem dotyczącym powstania magazynu. To nowoczesny i ekologiczny obiekt mogący na 6 000 m² powierzchni magazynowej pomieścić ponad 7 000 palet, 4 200 000 butelek, a obsługa z poziomu 0 dostępna jest z 10 doków załadunkowych. Logistyka wewnętrzna prowadzona będzie w oparciu o nowe, bardziej wydajne i ekologiczne wózki widłowe w technologii zasilania Li-Ion.

Jak powiedział nam przed otwarciem Prezes Zarządu, Pan Mariusz Glenszczyk – „rzeczywistość ma znaczenie” – w przypadku firmy TiM doskonale widać, jak dzięki konsekwentnemu rozwojowi firmy można wpływać na rzeczywistość. Tym ciekawiej, że władze spółki poza sięganiem po najnowsze technologie magazynowania snują także plany utworzenia niewielkiej winnicy… być może w okolicy magazynów Panattoni. Jest to niezaprzeczalnie ciekawe spojrzenie na prowadzenie biznesu, łączące efektywność z troską o dobrostan człowieka i środowisko.

/asz/