Main Polecamy Sport

Wyczekiwane zawody rowerowe startują w najbliższą niedzielę

Wyczekiwane przez miłośników dwóch kółek zawody rowerowe, czyli 2 Rowerowy Puchar Reksia, startują już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca.

Zawodnicze zmagania rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10.00, tuż po oficjalnym ich otwarciu. Zawodnicy pojadą na dwóch trasach: na pumptracku (starsze roczniki) i na torze przeszkód usytuowanym na boisku sportowym (młodsze roczniki). Reksiaki zostaną podzieleni według wieku i płci na 8 grup. Najlepsi zawodnicy w swoich grupach wiekowych nagrodzeni zostaną pucharami, dyplomami i nagrodami od sponsorów.

Wszyscy uczestnicy zawodów, bez względu na zajęte miejsce, otrzymają pakiet startowy, a w nim m.in.: koszulkę, kubek, medal i numer startowy na rower. Na uczestników zawodów i kibiców czekają liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. 2 Puchar Reksia rozgrywany jest na terenie bielskich Błoni zarządzanych przez BBOSiR, który oferuje atrakcyjne zaplecze rozrywkowo-gastronomiczne dla całych rodzin. – Błonia są popularnym miejscem spędzania wolnego czasu przez bielszczan, dlatego liczymy, że dopiszą w tym dniu pogoda i kibice – mówi Barbara Ilewicz, pomysłodawczyni Pucharu Reksia.

2 Puchar Reksia rozegrany zostanie pod honorowym patronatem pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Pani Heleny Filek-Marszałek Prezes Fundacji Reksia, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorem 2 Rowerowego Pucharu Reksia jest Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE z siedzibą w Bielsku-Białej pod adresem Plac Opatrzności Bożej 20, 43-300 Bielsko-Biała oraz Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport Grzegorz Dendys, ul.Jemiołowa 15, 43-300 Bielsko-Biała.