Ekologia Main Moda

Wygodnie może być etycznie

Z marką Pantalones zetknęłam się za sprawą przyjaciółki, która mi je poleciła, kiedy szukałam wygodnej bielizny na podróż. Nie spodziewałam się trafić na bieliźniane cudeńka, które dla wrażliwych i wysoce wyedukowanych klientek są absolutnym must have.

Tekst: Agnieszka Ściera-Pytel, foto: Pantalones

Bowiem dla Pantalones hasła “zero waste”, “etyczna marka” czy “odpowiedzialność społeczna” to nie są puste slogany marketingowe. Bielizna Pantalones na każdym etapie tworzona jest z poszanowaniem dla ludzi i Planety. Komponenty, których używamy do produkcji zostały przez nas starannie wybrane. Używamy polskich nici z fabryki Amanda, nasze wszywki są bawełniane, a etykiety pochodzą z recyklingu.  Do pakowania paczek nie używamy plastiku – czytamy na stronie marki.

Produkcja Pantalones odbywa się w polskich szwalniach wyspecjalizowanych w szyciu bielizny, a projektowane są przez uznaną projektantkę bielizny z Bielska-Białej. Produkty szyte są z organicznych materiałów pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych. Bawełna używana do produkcji bielizny posiada certyfikat GOTS, który daje gwarancję, co do najlepszej jakości materiału, ale także spełnionych norm środowiskowych i etycznych.

Można się spierać o to, czy Pantalones jest drogie czy nie. Ceny są transparentne – klient od razu wie, za co płaci, skąd ostateczna cena. Przy każdym produkcie w sklepie Pantalones znajduje się wykres kołowy, prezentujący całkowity koszt produkcji – producent zdradza tym samym, ile płaci za materiał, szycie, dodatki a także jaki procent stanowi marża. Dodatkowo minimum 1% ceny każdego produktu przekazywane jest na cele wspierające organizacje działające na rzecz Planety. O tym jakie cele Pantalones wsparł dotychczas można przeczytać na firmowym blogu.

Przeglądając produkty oraz sesje zdjęciowe firmy widać wyraźnie, że Pantalones znalazł się w nurcie rewolucyjnej ciałopozytywności. Modelki są różne, mają różną budowę ciała, ale łączy je jedno. Świetnie czują się w swoim ciele. Pantalones wyglądają fantastycznie na każdej z nich, podkreślają indywidualne piękno modelek. Warto zajrzeć i przekonać się o tym na instagramowy profil: https://www.instagram.com/pantalones_official/.

Pantalones jest marką cruelty free, całkowicie wolną od produktów odzwierzęcych i co istotne także także plastic free. Produkty pakowane są w papier i tekturę pochodzące z recyclingu. Jest jeszcze jeden ważny aspekt produkcji – odpady. I tutaj także Pantalones wiedziony filozofią zero waste, zagospodarowuje resztki ze szwalni, dając im nowe życie.

Od czasu, kiedy mam okazję testować produkty Pantalones, pewnie zabrzmi to jak tania reklama, muszę obiektywnie stwierdzić, że tak wygodnej bielizny nie miałam nigdy wcześniej. Do przyjemności noszenia dochodzi jeszcze miła świadomość, że produkt został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska. Da się – da się! Zatem jeśli zainteresował Cię temat i masz ochotę zrobić coś dla siebie dobrego zajrzyj na stronę Pantalones.