Main Sztuka

50 premiera w Teatrze Polskim

“Sztukmistrz z miasta Lublina” to 50 premiera w Teatrze Polskim w dorobku obecnego zespołu prowadzonego przez aktora, reżysera i dyrektora TP Witolda Mazurkiewicza.

To właśnie sam Witold Mazurkiewicz reżyseruje tę podwójnie jubileuszową sztukę. W tym roku mija także 35 lat pracy twórczej dyrektora TP. Gratulujemy zatem podwójnie i zapraszamy na arcyciekawy spektakl, musical czy też dramat muzyczny – wszystkie opisy pasują do nowego widowiska w bielskim teatrze. Odwieczna walka tradycji z liberalną współczesnością w świecie chasyckich ortodoksów. Brawurowe role aktorskie Mateusza Wojtasińskiego, Anny Guzik-Tylki, Anity Janci-Prokopowicz i wielu lubianych przez bielską publiczność aktorów. Piękna muzyka Zygmunta Koniecznego, przejmujące dźwięki, fantastyczne głosy i muzyka na żywo. To wszystko powinno zachęcić do wyjścia z domu w jesienny wieczór. Mało zachęt? To dodajmy przepiękną choreografię Jakuba Lewandowskiego i dopieszczone kostiumy autorstwa Igi Sylwestrzak.

Specjalnie dla naszych czytelników publikujemy fotorelację z przedpremierowego spotkania prasowego, podczas którego mogliśmy zasmakować fragmentów spektaklu i spotkać się z twórcami oraz aktorami. Zapowiada się naprawdę obiecująco. Premiera w Teatrze Polskim już 8 października.