Main Polecamy Sztuka

Tomorrow Starts Today Międzynarodowe Spotkania Performans

Galeria Bielska BWA zaprasza 28 i 29 października od godz. 18.00 do Willi Sixta (Bielsko-Biała, ul. Mickiewicza 24) na Tomorrow Starts Today Międzynarodowe Spotkania Performans.

W wydarzeniu udział wezmą:
Shahar Marcus (Izrael) oraz studentki: Yael Adanya, Shoval Kalushiner, Chen Shahar
Janusz Bałdyga (Polska) oraz studentka Joanna Urbańska, absolwentka Zofia Kuligowska
Jiří Surůvka (Republika Czeska) oraz studentka Kristina Trinnerová, student Matěj Krajíček
Dariusz Fodczuk (Polska) oraz studentka Aleksandra Demianiuk

Przed laty w Galerii Bielskiej BWA sztuka performansu gościła stale za sprawą bielskiej edycji słynnego niegdyś piotrkowskiego Festiwalu Sztuki Akcji „Interakcje”. Po dłuższej przerwie artyści performerzy oraz młodzi adepci i adeptki sztuki akcji spotkają się w Bielsku-Białej, by uczestniczyć w wydarzeniu „Tomorrow Starts Today”.

Kuratorem spotkań jest Dariusz Fodczuk, artysta związany z Bielskiem-Białą, performer, dzięki któremu także „Interakcje” corocznie prezentowane były w Galerii Bielskiej BWA. Artysta od siedmiu lat mieszka w Szczecinie, jest wykładowcą tamtejszej Akademii Sztuki.

W festiwalu udział wezmą wybitni przedstawiciele sztuki performans, których łączy działalność dydaktyczna – wszyscy są wykładowcami i prowadzą pracownie, w których uczy się sztuki performans. Każdy z nich zaprosił wybrane studentki i studentów do zaprezentowania swoich działań w Galerii Bielskiej BWA. Każdego dnia, tuż po prezentacji, odbędzie się dyskusja z udziałem artystów.

W programie:
piątek, 28 października 2022, godz. 18.00
Shoval Kalushiner (IL)
Joanna Urbańska (PL)
Kristina Trinnerová (CZ)
Aleksandra Demianiuk (PL)
Shahar Marcus (IL)

sobota, 29 października 2022, godz. 18.00
Yael Adanya (IL)
Matěj Krajíček (CZ)
Chen Shahar (IL)
Zofia Kuligowska (PL)
Jiří Surůvka (CZ)
Janusz Bałdyga (PL)

Szczegóły na stronie internetowej: https://galeriabielska.pl/wydarzenie/tomorrow-starts-today-miedzynarodowe-spotkania-performans