Main Sport

Rusza wielkie święto młodych narciarzy

Pogoda ani pandemia nie zdołały pokrzyżować planów organizacji tegorocznego Narciarskiego Pucharu Reksia, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę 5 lutego o godzinie 10.15, kiedy na stok wjadą pierwsi zawodnicy.

Reksiaki od rocznika 2015 i młodsi pojadą na krótszym odcinku, a starsi do rocznika 2009 pojadą dłuższą trasą zjazdową. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiety startowe, w których znajdują się m.in. pamiątkowy medal, dyplom, kamizelka z numerem startowym, kubek i prezenty od sponsorów. Niespodzianek dla uczestników jest więcej. Najlepsi w swoich grupach wiekowych zawodnicy otrzymają puchary i dyplomy oraz nagrody wartościowe. W trakcie zawodów w oczekiwaniu na zjazdy, zawodnicy będą uczestniczyć w animacjach.

Na najszybszych zawodników czeka na mecie „kanapa mistrza”. Zasiadać na niej będą zawodnicy, którzy dotrą na metę z najlepszym czasem, aby choć na chwilę poczuć się jak zawodowi narciarze alpejscy – mówi Agnieszka Ściera-Pytel rzecznik prasowy Pucharu Reksia.

Na tym atrakcje się nie kończą. Młodzi zawodnicy otrzymają bezpłatnie kultową drożdżówkę kokardkę oraz ciepły napój, a także czekoladowe smakołyki prosto z ciężarówki WAWELa. W trakcie trwania zawodów będzie można nabyć coś gorącego do picia i zjedzenia.

11 Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest pod patronatem pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz pani Heleny Filek-Marszałek Prezes Fundacji Reksia. Honorowym patronatem zmagania młodych narciarzy objął Minister Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii Pucharu Reksia patronat nad Narciarskim Pucharem Reksia objął Polski Związek Narciarski. Impreza jest wpisana w kalendarz zawodów narciarskich FIS.