Main Polecamy

Banialuka na festiwalach

W najbliższych tygodniach Teatr Lalek Banialuka będzie można zobaczyć podczas ogólnopolskich festiwali w Opolu, Rzeszowie i Łodzi.

W środę 10 maja na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu pokazane zostanie przedstawienie „Księga dżungli” w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Ten wielokrotnie nagradzany spektakl opowiada o przygodach Alicji, która za sprawą  książki Kiplinga, zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Na scenie pojawią się różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz  oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnie widzów nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka.

W drugiej połowie maja w festiwalową trasę wyruszy przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy” na motywach powieści Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Spektakl będzie można zobaczyć kolejno: 18 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie oraz 28 maja w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.