Main Zdrowie i uroda

Oni przygotują Cię do 10. Cieszyńskiego FORTUNA Biegu

1 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 wszystkich, którzy już biegają albo właśnie chcą zacząć biegać zapraszamy na cotygodniowe treningi biegowe. Pod okiem doświadczonego biegacza i trenera personalnego – Waldemara Stefańczuka – będą odbywać się przygotowania się do udziału w 10. Cieszyńskim FORTUNA Biegu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia (ul. Sanatoryjna 7) – spotykanie w holu głównym, skąd wymarsz na pierwszy trening. Udział w cotygodniowych zajęciach jest bezpłatny.

Waldemar Stefańczuk, obecnie trener personalny w strefie fitness w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, zawodowo grał w hokeja na lodzie w GKS Katowice. Jest medalistą mistrzostw Polski seniorów, jak i grupach młodzieżowych. Dziś bieganie to jego ulubiona dyscyplina. Regularnie startuje w zawodach biegowych górskich i ulicznych. Ma na swoim koncie maratony miedzy innymi w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Lizbonie. Siedem lat temu przyszedł czas na biegi górskie i ultramaratony.

Ukończyłem trzykrotnie Bieg Rzeźnika (78 km) oraz 100 km w Krynicy. Jak do tej pory największym moim wyzwaniem i sukcesem sportowym był bieg na dystansie 240 km w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju w 2015 r. Jako trener personalny oraz instruktor pomogłem już wielu osobom spełnić marzenia o starcie w zawodach na 10 km, maratonie lub w biegu górskiego – podkreśla Waldemar Stefańczuk.

.
W tym roku Cieszyński Fortuna Bieg odbędzie się już po raz 10. W zawodach wystartuje zgodnie z regulaminem 1400 biegaczek i biegaczy. Do pokonania mają atestowaną trasę, którą poprowadzono po obu stronach Olzy – w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie.

.
Uzdrowisko Ustroń dołączyło do grona sponsorów jubileuszowej edycji biegu. Dla najlepszych biegaczy i biegaczek z Cieszyna oraz najstarszej i najstarszego uczestnika biegu, ufunduje atrakcyjne nagrody – m.in. pobyty z zabiegami, zabiegi w Medical & SPA Prestige Club, karnety do wykorzystania w strefie fitness oraz zestawy pelokosmetyków.