Main Okoliczności

Jedyny taki koncert

Ten koncert odbędzie się tylko raz. W jednym miejscu zobaczymy artystów związanych z bielską sceną muzyczną. Zagrają oni, żeby dać wyraz temu, że dobro jest najważniejsze.

Po styczniowych, tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, jedna z polskich, znanych wokalistek spontanicznie zainicjowała koncert, do udziału w którym licznie zgłosiły się polskie gwiazdy show businessu. Także Bielsko-Biała nie pozostało obojętne na gdańskie wydarzenia i spontanicznie, przeciwko nienawiści a raczej za dobrem, zagrają tu artyści związani z bielskim rynkiem muzycznym. Na jednej scenie wystąpi około stu wykonawców.

Koncert GraMY doBBro odbędzie się 11 lutego o godzinie 18.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Kilka dni temu można było otrzymać darmowe wejściówki, jednak chętnych było tak wielu, że ich pula szybko się wyczerpała. Na „taryfę ulgową” nie mógł nikt liczyć – kto chciał wejść na koncert do teatru, musiał odstać swoje.

Dzięki współpracy miasta z teatrem będzie jednak możliwość zobaczenia koncertu na specjalnym telebimie, ustawionym na placu przed teatrem. Nastrój podgrzewać będzie wiceprezydent miasta, Adam Ruśniak, który osobiście ma rozdawać wszystkim chętnym ciepłą herbatę. Atmosfera zapowiada się więc gorąca i iście piknikowa.

Koncert ma pokazać, jak wiele nas łączy. Dlatego nie „przeciwko” czemuś, a za dobrem. Dlatego też w inicjatywę włączyło się wiele różnych środowisk, takich jak Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Teatr Polski w Bielsku-Białej (jego artyści także wystąpią na scenie), Fundacja Klamra i Inicjatywa Obywatelska Witaj. Patronat nad inicjatywą objął Prezydent Miasta Bielsko-Biała, Jarosław Klimaszewski, który osobiście jest bardzo zaangażowany w powstanie koncertu. Wszyscy artyści i osoby pracujące przy realizacji koncertu robią to całkowicie za darmo.

Idea koncertu przyniesie też konkretne owoce, bo w czasie jego trwania odbędzie się zbiórka pieniędzy na stacjonarne hospicjum w Bielsku-Białej.

Magazyn 2B STYLE jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na Facebooku: #GraMYdoBBro!

Wykonawcy:
▶Audio cases
▶Bajor band
▶Bednarz Beata
▶Cymer Edyta
▶Dolata Joanna
▶Dzień dobry
▶Gajewski Igor
▶Ghostman
▶Identyczni
▶Klimczak Marcin
▶Loranc Iwona
▶Lorek Tomasz
▶Luber Damian
▶Maciejowski Krzysztof
▶Madzia Tomasz
▶Margas Grzegorz
▶Mikrokosmos
▶Meck Sabina
▶Mysłajek Anna
▶Pearl Band
▶Pietrzko Katarzyna
▶Pociąg rock’n’roll
▶Przybytek Beata
▶Rastafajrant
▶Rocker Soul
▶SABINA
▶Sawicka Marta
▶Sawicki Rafał
▶SIS
▶Thiel Sebastian
▶Walimy W Kocioł
▶Węgrzyn-Lichosyt Wiktoria
▶Wirska Paulina
▶Włoszek Dagmara
▶Włóczykije
▶Wróbel Piotr
▶Zaręba Katarzyna

Prowadzenie: Skucha Piotr
Ambasadorka projektu: Natalia Janoszek