Kulinaria Polecamy

Najsłodsze miejsce w Polsce – badanie

Jeden z najbardziej popularnych serwisów do zamówień jedzenia online przeanalizował setki tysięcy zamówień deserów. Dzięki temu wiemy już, kto w Polsce ma największy apetyt na słodycze.

Aby zobrazować dane, Pyszne.pl stworzyło interaktywną mapę, która pozwala porównać regiony w Polsce i dowiedzieć się, gdzie jest najwięcej łasuchów oraz przeanalizować ich ulubione słodkości.

Zapraszamy do zapoznania się z interaktywną mapą.

Top 10 miast, gdzie mieszka najwięcej łasuchów

Miejsce

Lokalizacja

Ulubiony deser

1

Kraków

McFlurry Lion®

2

Wrocław

ciastko jabłkowe

3

Warszawa

baklawa orzechowa

4

Szczecin

McFlurry Lion®

5

Poznań

McFlurry KitKat®

6

Kielce

McFlurry Lion®

7

Rzeszów

brownie

8

Lublin

baklawa tradycyjna

9

Olsztyn

beza z kremem mascarpone

10

Gdańsk

brownie

Obszary, w których zamawia się najmniej deserów

Miejsce

Lokalizacja

Ulubiony deser

1

Nowosądecki

sałatka owocowa

2

Pilski

tarta czekoladowa wege

3

Sanocki

baklawa tradycyjna

4

Zgorzelecki

banan w cieście

5

Trzebnicki

baklawa tradycyjna

6

Gryfiński

tiramisu

7

Łowicki

domowa szarlotka

8

Myszkowski

deser szefa

9

Krasnostawski

pizza nutella

10

Łomżyński

słoiczek banoffee

Okazało się, że najczęściej zamawiany deser w Polsce to lody McFlurry®, banany w cieście oraz tiramisu. Na dalszych miejscach znajdują się baklawa, brownie oraz w końcu nasza polska szarlotka. Co zaskakujące, w pierwszej dziesiątce deserów nie ma sernika.

Czy Twoje miasto znajduje się w czołówce najsłodszych miejsc w Polsce? Sprawdź, gdzie mieszka najwięcej łasuchów!

Dane dotyczą zamówień deserów z tysięcy restauracji na platformie Pyszne.pl.

Pyszne.pl oferuje nie tylko zamówienia słodyczy, ale także różnorodną gamę międzynarodowej kuchni, od grillowanego kurczaka, sałatek i opcji wegańskich po tradycyjne curry, sushi oraz pizzę.

O Pyszne.pl

Marka Pyszne.pl należy do Just Eat Takeaway.com – wiodącego serwisu do zamawiania jedzenia online na świecie poza Chinami.

Mająca siedzibę w Amsterdamie Firma koncentruje się na łączeniu konsumentów i restauracji za pośrednictwem swoich platform. Współpracując z ponad 205 000 restauracji, Just Eat Takeaway.com oferuje szeroki wybór jedzenia. Spółka współpracuje głównie z restauracjami świadczącymi dowóz we własnym zakresie. Oprócz tego Just Eat Takeaway.com oferuje własną usługę dowozu dla restauracji, które nie realizują go we własnym zakresie.

Firma powstała z połączenia Jest Eat i Takeaway.com szybko wzrosła i stała się wiodącym serwisem do zamawiania jedzenia online działającym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie, Australii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Irlandii, Izraelu, Włoszech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii i Szwajcarii oraz poprzez partnerstwa w Meksyku, Kolumbii i Brazylii.