Main Polecamy

Koncerty dla wszystkich w Bielskim Centrum Kultury

Koncerty dla wszystkich to cykl muzycznych spotkań w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności. W nowej odsłonie tej serii w lutowym koncercie pojawił się Big Band BCK, przedstawiając muzykę lat 60., dzisiaj, 16 marca o godz. 18.00 wystąpi trio The TreeX z solistami Bielskiej Orkiestry Kameralnej, a 20 kwietnia zaśpiewa Eleni.

Eleni

Bilety na Koncerty dla wszystkich mają symboliczną cenę 20 zł, ich część rozdaje swoim podopiecznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

16 marca o godz. 18.00 w wykonaniu tria The ThreeX oraz solistów Bielskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy utwory Mozarta, Vivaldiego, Piazzoli oraz Rimskiego-Korsakowa.

Jak piszą ma swojej stronie internetowej muzycy The ThreeX, ich zespół to nowoczesne trio instrumentalne. Oryginalny skład zespołu – dwoje skrzypiec i fortepian – od początku był impulsem do tworzenia własnych aranżacji i utworów, a z czasem, kompletnych autorskich programów. Szeroki zakres wykonywanych stylów muzycznych oraz niesztampowe rozwiązania aranżacyjne są cechą charakterystyczną tria, a w połączeniu z pomysłowością i wszechstronnymi talentami muzyków stanowią o jego wyjątkowości.

W skład tria wchodzą laureaci międzynarodowych konkursów, absolwenci renomowanego Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu – Jacek Stolarczyk, Krzysztof Kokoszewski i Jacek Obstarczyk. Muzycy współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej, występują z koncertami na całym świecie, są laureatami złotego medalu na Osaka Chamber Music Competition&Festa w Japonii.

Od 2016 roku trio organizuje Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej, propagujący twórczość młodych artystów niedających się przyporządkować do jednego nurtu muzycznego czy stylu.