Main Okoliczności

60 maratonów w 60 dni ze Śląska do Barcelony

Przebiec dystans maratonu, to nie lada wyczyn! Jak zatem nazwać wyzwanie podjęte przez 23 letniego mieszkańca Gliwic Tomasza Sobanię, który w sobotę 3 września wyruszył z Gliwic do Barcelony, z zamiarem przebiegnięcia codziennie przez 60 dni dystansu maratonu i pokonania łącznie 2500 km?

Tomasz Sobania, nazywany polskim Forrestem Gumpem, biegnie z Gliwic do Barcelony! 2 500 kilometrów, 60 dni, codziennie dystans maratonu – 42 kilometry – a wszystko, żeby uzbierać jak najwięcej pieniędzy na rzecz klubu dla młodzieży z Gliwic, ale także, żeby spełnić dziecięce marzenie o zobaczeniu Camp Nou, stadionu FC Barcelony. To tam Tomasz zamierza zakończyć swój bieg przez niemal całą Europę. Celem tego wyzwania będzie również promocja Polski
i Województwa Śląskiego za granicami naszego kraju i zaproszenie obcokrajowców na III Igrzyska Europejskie, które rozpoczną się w czerwcu 2023 roku.

W całym wydarzeniu Tomasza mocno wspierają Śląska Organizacja Turystyczna i portal www.slaskie.travel, a także Polska Organizacja Turystyczna oraz jej zagraniczne przedstawicielstwa w wielu krajach Europy. Życzymy Tomaszowi siły i wytrwałości w pokonywaniu dystansu oraz szczęśliwego ukończenia biegu, a także spełnienia nie tylko dziecięcego marzenia dotarcia na stadion FC Barcelony ale także spotkania na nim Roberta Lewandowskiego i zebranie jak największej sumy pieniędzy na szczytny cel.