Main Okoliczności Sztuka

Galera na płocie zaprasza

Interesująca wystawa fotograficzna w ciekawej formie zostanie zainaugurowana 2 września o godzinie 18.00 w Grodźcu Zagórze.

„Pejzaż jest przymierzem duszy z ziemią,
Zasługuje na miłość i cześć (…)
Przed świątynią ludzie obnażają głowy (…)
Pejzaż jest także świątynią
– trzeba go także uszanować,
jeśli szanujemy nasze człowieczeństwo”

(Jan Bułhak – Wilno 1936r.)

Swoje prace fotograficzne zaprezentuje Piotr Targosz. Urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej. Artysta fotografik – członek Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików. Propagator idei nowoczesnej fotografii piktorialnej. Uczestnik i organizator plenerów artystycznych, festiwali i konkursów fotograficznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach i imprezach fotograficznych w Polsce i za granicą – m.in. we Włoszech, Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Anglii, Irlandii, Chinach czy Turcji. Zdobywca kilkunastu nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach poświęconych fotografii krajobrazowej, w tym głównej nagrody w kategorii „Best Photography” na Festiwalu Audio-Vizual organizowanym przez Królewskie Towarzystwo Fotograficzne pod patronatem Królowej Brytyjskiej w Anglii.

PEJZAŻ ULOTNY

Pod takim tytułem zobaczymy kolekcję zdjęć, która w dużych formatach zostanie zaprezentowana w Grodźcu.

Chwila jest ulotna a fotografia pozwala zachować jej fragment ukazując obraz widziany poprzez temperament jego twórcy. Zachowane obrazy są świadectwem doznań przefiltrowanych przez doświadczenia warsztatowe i osobiste wybory estetyczne. Prezentowane prace tworzą odmienny obraz rzeczywistości, odległy od powszechnego oglądu rzeczy.

Wszystkie prezentowane prace wykonane zostały z lotu ptaka – nie z drona – część
z helikoptera, część z para-motolotni. Zachowany obraz jest efektem niebanalnej perspektywy i próby przemytu osobistych emocji. Jak wiadomo te ostatnie można odczytywać na wiele sposobów i często są matką kolejnych nawet bardziej rozległych.

facebook.com/ptargosz | www.piotrtargosz.com