Main Polecamy Sport

3 Rowerowy Puchar Reksia – zapisy tylko on-line

Rozpoczęło się odliczanie do startu 3 Rowerowego Pucharu Reksia. 4 czerwca o godzinie 11.00 rowerzyści ruszą równocześnie na dwóch trasach. Starsi cykliści pojadą na pumptracku, a młodsi zmierzą się z torem przeszkód.

Przygotowane przez nas trasy, którymi pojadą Reksiaki, są wypróbowane i bezpieczne.
W całej historii Pucharu Reksia nie mieliśmy sytuacji niebezpiecznych. Zawody zawsze organizowane są profesjonalnie, a trasy przygotowywane tak, aby zawodnik pokonał je bezpiecznie – mówią organizatorzy Pucharu Reksia Powoli zapełnia się lista startowa. W tym roku wprowadziliśmy możliwość zapisów wyłącznie drogą elektroniczną, przy pomocy strony internetowej Pucharu Reksiawww.pucharreksia.pl. Zmniejszyliśmy także ilość miejsc startowych do 300, dlatego lepiej nie zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę.

3 Rowerowy Puchar Reksia zostanie rozegrany na terenie BBOSiR (bielskie Błonia) na pumptrucku (roczniki 2014-2009) oraz na torze przeszkód usytuowanym na boisku sportowym (roczniki 2015-2019 i młodsi). Wszyscy zawodnicy otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, które będzie można odebrać już 3 czerwca w Centrum Handlowym Germini Park. Tradycyjnie honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski oraz Pani Helena Filek-Marszałek Prezes Fundacji Reksia.

O Rowerowym Pucharze Reksia

Termin i miejsce zawodów: zawody odbędą się w dniu 4 czerwca (niedziela) o godz.: 11:00. Oficjalny trening odbędzie się 4 czerwca w godzinach: 9.00-10.30. Miejscem treningu i zawodów będzie asfaltowe boisko oraz tor pumptrack znajdujące się na terenach rekreacyjnych „Błonia” Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 32,
43-300 Bielsko-Biała.
W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających rozegranie przejazdów na pumptracku, zawodnicy pokonają tor przeszkód na boisku asfaltowym.

Zapisy: do udziału w zawodach można zapisać się do 28 maja br. przy pomocy strony internetowej www.pucharreksia.pl/zapisy. Liczba uczestników jest ograniczona do 300 startujących.

Rowerowy Puchar Reksia po raz pierwszy wystartował w 2021 roku. Jest to letnia edycja największych w Polsce zawodów narciarskich dla dzieci. Celem zawodów jest popularyzacja jazdy na rowerze wśród najmłodszych, wychowanie w duchu fair play, podnoszenie poziomu techniki jazdy na rowerze, integracja środowiska rowerowego i sportowego,
a także międzypokoleniowa integracja społeczna.

Organizatorami 3 Rowerowego Pucharu Reksia są: Stowarzyszenie Klub Sportowy LIVE oraz Szkoła Narciarska i Rowerowa FreerideSport.