Ekologia

Ważne! Dokarmianie ptaków zimą

Zima to czas kiedy najchętniej zapadlibyśmy w zimowy sen i obudzili  się wiosną. Niestety zarówno my, jak i wiele gatunków zwierząt nie ma takiej możliwości. Są nimi między innymi ptaki, które żyją wokół nas zarówno w miastach, jak i bardziej zielonych okolicach. Eliminują one niebezpieczne dla roślin szkodniki, ale w chłodnych miesiącach pożywienia może dla nich być mniej. Już niebawem zacznie się dla ptaków  trudny, zimowy czas, przypominamy więc, o czym warto pamiętać dokarmiając skrzydlatych przyjaciół.
Ptaki należy karmić ziarnami, suszonymi owocami i tłuszczem. Nie powinno się im podawać cukru, soli, pieczywa i warzyw. Najlepsze będą różnego typu ziarna, nasiona, suszone owoce, zamrożone owoce, orzechy, słonina i smalec. Popularne karmniki mogą mieć różne kształty, ale w przypadku ich braku, ptaki szybko znajdą też pożywienie rozsypane wprost na trawnik.
Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach