Polecamy

Reksio świętuje 50 urodziny na nartach

5 lutego rozpocznie się kolejna edycja największej imprezy narciarskiej dla dzieci w Polsce – Puchar Reksia. Szósta edycja będzie niezwykła. W tym roku swoje 50 urodziny będzie obchodził sympatyczny bohater kreskówek Reksio, także maskotka i patron imprezy. Urodziny to świetna okazja na świętowanie, a najlepiej podwójna. Tak będzie tym razem, bowiem młodzi adepci dwóch desek, będą mogli zdmuchnąć urodzinowe świeczki aż dwukrotnie, na Stoku Dębowca w Bielsku-Białej oraz na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Jak mówi Barbara Ilewicz, pomysłodawczyni i organizator imprezy, możliwe, że zawody na Bani wejdą na stałe do kalendarza pucharowych rozgrywek, a kto wie, czy w przyszłości Puchar Reksia nie zagości w inne części kraju.

Kolejną niespodzianką, jaką przygotowali organizatorzy, są imprezy poprzedzające zawody (before party). W Bielsku-Białej before party odbędzie się 4 lutego na Lodowisku BBOSiR i scenie BCK przy ul. Piastowskiej w Parku Słowackiego. Już od godziny 16.00 dzieci, za symboliczną złotówkę, będą mogły pościgać się na lodzi z Reksiem, warunkiem jest przebranie się za bajkową postać. Natomiast w Białce Tatrzańskiej before party odbędzie się 18 marca. Wśród wielu atrakcji, uczestnicy imprezy będą mogli nieodpłatnie podszlifować swoje narciarskie umiejętności pod okiem Mistrza Polski w Narciarstwie Alpejskim Jakuba Ilewicza. Wyjątkowo zapowiada się także spotkanie z panią Heleną Filek-Marszałek oraz czytanie bajek i oglądanie filmów z Reksiem.

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia, dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Puchar Reksia uświetnia swoją obecnością także słynna podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Partnerami przedsięwzięcia są mi.ni. Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Interrisk, Hyundai Stawowy, Fundacja Grupy Kęty Dzieciom Podbeskidzia, Merkury Express, Reha Forma, Centralny Ośrodek Sportu, Hotel BANIA, Brugi, Szlif-Pol, IMGN.PRO, REKORD, MOKATE, Przystanek Zdrowia. 2BSTYLE jest patronem medialnym imprezy.

Zapisy można dokonywać za pomocą formularza znajdującego się na stronie http://www.pucharreksia.pl/#formularz