Main Polecamy

90′ Festiwal 2017 w Katowicach

Idea festiwalu narodziła się w roku 2013, aby udowodnić, że rynek muzyczny nie zapomniał o muzyce lat 90.

.

90′ Festival to machina, która od lat reaktywuje największe światowe gwiazdy muzyki tych lat oraz zabiera wszystkich uczestników w pozytywną, nostalgiczną wycieczkę do przeszłości.

.

90’ Festival jest pierwszą w naszym kraju i jedną z pierwszych w Europie imprez tego typu.

.

Na festiwalowej scenie stanęły gwiazdy naszych muzycznych wspomnień: Scooter, 2 Unlimited, Coolio, Dr Alban, Haddaway, Mr President, Alexia, Fun Factory, Loona, Snap!, Vengaboys, Sash!, 2Brothers on The 4Floor, Culture Beat, Dune, Dj Quicksilver, Stachursky, Ice Mc, Corona, Activate, Mark Oh, Twenty4Seven i wielu innych.

.

Statystyka prezentuje się równie imponująco:

•Na festiwalowej scenie wystąpiły już 24 światowe gwiazdy

•We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 57 000 osób

•21 000 osób lubiących fanpage, którego zasięg przekracza 245 000 wyświetleń

.

90’ Festival jest doskonałą formą rozrywki dla wszystkich. To idealna okazja na rodzinny wypad, sentymentalną podróż do lat 90. czy szaloną zabawę z przyjaciółmi. Repertuar prezentowany podczas imprezy to muzyczne wspomnienie ludzi w wieku 30+, ale także grane coraz częściej w ogólnopolskich stacjach radiowych przeboje. Tu bawią się wszyscy, tu łączą się pokolenia, to tu zatrzymuje się czas…

.

Po trzech bardzo udanych edycjach w Bielsku-Białej impreza nabrała impetu i rozpoznawalności. Przyszedł czas, aby zwiększyć rozmach, umożliwić powrót do tamtych czasów jeszcze większej ilości osób i zaprosić gwiazdy, które popularnością swoich brzmień zjednały sobie tłumy wiernych fanów.

.

Dlatego też czwarta odsłona największego festiwalu muzyki lat 90. w Europie odbędzie się w nowej lokalizacji: 12 Sierpnia | Katowice | Dolina Trzech Stawów.

.

Katowice jako Miasto Kreatywne UNESCO w kategorii MUZYKA, a także numer 5 w rankingu najlepszych dużych miast europejskich to idealna lokalizacja. Dogodny dojazd, baza noclegowa oraz klimat sprzyjający organizacji wydarzeń – z roku na rok Katowice, stają się coraz bardziej atrakcyjnym miastem na mapie Europy.

.

Dolina Trzech Stawów natomiast jest od lat miejscem kojarzonym z relaksem i dobrą zabawą przez swoje tereny zielone, stawy, lasy i niewielkie oddalenie od ścisłego centrum miasta. To właśnie tu, jak petarda, wybuchnie tegoroczny line-up artystów. Katowice usłyszą największe hity tamtych lat, a tłumy fanów zamienią Dolinę Trzech Stawów w najgorętszy parkiet w regionie!